Relacja z pierwszej rundy konkursu!

 

 

Mobilny konkurs na demo w najnowszej aplikacji TMS Brokers trwa już ponad tydzień. To najwyższy czas na podsumowanie pierwszej rundy, w której do wygrania było 2000 zł. Przypomnijmy, konkurs inwestycyjny odbywa się na kontach demo - inwestorzy rywalizują ze sobą o najwyższą stopę zwrotu w grze na wirtualnych pieniądzach. Do gry może dołączyć każdy, kto pobierze na swój telefon darmową aplikację TMS Brokers.

Pierwsze miejsce zajmuje inwestor, który w tydzień wygenerował imponująca stopę zwrotu, ponad 362 proc. Spoglądając na jego krzywą kapitału oraz cały statement, stratne transakcje można policzyć na palcach jednej ręki. O sukcesie zadecydowały w głównej mierze transakcje na gazie ziemnym, których w portfelu tego inwestora jest najwięcej. Kluczem do sukcesu okazała się bardzo wysoka zmienność tego instrumentu. Obraz takiej sytuacji determinują nowe prognozy pogody. W kręgu zainteresowań prowadzącego w rankingu znalazł się również rynek ropy naftowej. Mimo ewidentnie zarysowanego trendu spadkowego na wykresie „czarnego złota”, lider nie może pochwalić się tu większym sukcesem. Transakcje są krótkoterminowe i potrafią mieć kierunek zarówno „long”, jak i „short”.

Wykres zwyciezcy

 

Miejsce drugie przypadło inwestorowi, który również zainteresował się w głównej mierze szeroko pojętym rynkiem surowcowym. Wysoka zmienność gazu ziemnego została przez niego w pełni wykorzystana. Dodatkowo, w jego portfelu znajdują się także transakcje na ropie WTI, złocie, srebrze oraz benzynie. Krzywa kapitału o regularnym wzroście sugeruje, że transakcje są przemyślane, a straty szybko ucinane.

Wykres zwyciezcy

 

Ostanie miejsce na podium przypadło traderowi, który uzyskał stopę zwrotu ponad  127 proc. A wszystko za sprawą jedynie 12 transakcji. Oczywiście były również straty, jednak żadna z nich nie przekroczyła 100 zł. Tym razem, inwestor skupił swoją uwagę tylko i wyłącznie na rynku indeksów giełdowych, a pod lupę wziął DAX-a.  Tak naprawdę, za jego dobry wynik odpowiedzialne są jedynie 4 pozycje, zarówno „sell” jak i „buy”.

 

To, na co należy zwrócić uwagę to fakt, że żaden z wymienionych traderów nie wykorzystuje zlecenia „Stop Loss”. Oznacza to bowiem, że dzięki możliwości zarządzania pozycją niemal non-stop z poziomu telefonu, inwestorzy mogą reagować w każdej chwili na zmieniające się warunki rynkowe. 


Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.