Goldman Sachs

GOLDMAN
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Goldman Sachs — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.17
 

Czy wiesz, że Goldman Sachs wykorzystuje milion godzin przeliczeniowych dziennie do kalkulacji związanych z zarządzaniem ryzykiem? Średnie roczne wynagrodzenie pracowników banku Goldman Sachs w 2012 roku (pensje i bonusy) wynosiło 399 506 USD? Przychód na pracownika w tym samym roku wyniósł 1,29 mln USD.

Goldman Sachs jest jednym z największych banków inwestycyjnych na świecie, posiada swoje biura w głównych centrach finansowych takich jak: Nowy Jork, Londyn, Los Angeles, San Francisco, Frankfurt, Zurych, Dubaj, Moskwa i wiele innych. Goldman Sachs funkcjonuje jako doradca finansowy dla największych firm, rządów oraz najzamożniejszych rodzin na świecie. Ponadto pełni rolę bezpośredniego dealera w kontaktach z Bankiem Federalnym w USA. Firma angażuje się także w działalność związaną z zarządzaniem aktywami oraz świadczy usługi związane z obrotem papierami wartościowymi. W okresie pokryzysowym (po 2008 r.) wokół działalności banku powstały liczne kontrowersje wynikające z wykorzystywania przez GS poufnych informacji oraz dominującej pozycji na rynkach finansowych do dokonywania transakcji finansowych na własny rachunek. Zarzuty te znacznie uwidoczniły się przy okazji kryzysu subprime (2007-2008 rok) oraz zaangażowania w europejski kryzys zadłużeniowy (pomoc w ukrywaniu przez rząd Grecji długu publicznego).

Bank powstał w roku 1869. Założył go niemiecki imigrant Marcus Goldman. Spółka wypracowała sobie uznaną markę dzięki pionierskiemu wykorzystaniu papierów komercyjnych dla przedsiębiorstw. W 1896 roku miał miejsce debiut banku na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych. Na początku XX w. działalność Goldman Sachs skupiona była na wprowadzaniu spółek na giełdę, a w latach 30. uwaga banku przeniosła się na transakcje inwestycyjne. Wtedy też utworzono dział zajmujący się obligacjami komunalnymi oraz dział analiz. W latach 50. bank ponownie skierował swoje wysiłki na trading. W roku 1970 Goldman Sachs przeżywał kryzys, gdy zbankrutowała firma Penn Central Railroad Company. Była to wówczas największa upadłość w historii, a GS znając coraz słabsze wyniki firmy wciąż rekomendował jej obligacje swoim klientom. W latach 80. Goldman nabył firmę J. Aron & Company trudniącą się handlem surowcami. Rok 1986 to początek Goldman Sachs Asset Management zajmującego się funduszami hedgingowymi. W tym samym roku Goldman przeprowadził IPO Microsoftu. W 1999 r. bank zadebiutował na giełdzie.

Inwestuj w kontrakty na Goldman Sachs. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Myślisz o inwestycjach w Goldman Sachs? Teraz możesz handlować kontraktami na akcje spółki w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Pobierz ją już dziś!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chcesz być jeszcze skuteczniejszy na rynku inwestycji w spółki takie jak Goldman Sachs, zdobądź wiedzę od najlepszych. Przeczytaj darmowego e-booka TMS Brokers i sprawdź co rekomendują nagradzani analitycy!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.