Wolumen kredytów korporacyjnych BRE Banku w '13 może spaść wraz z rynkiem - Gdański

31-01-2013 15:39
31.01. Warszawa (PAP) - Pod względem wolumenu rynek kredytów korporacyjnych w 2013 r. może się zmniejszyć, a dynamika tych produktów w BRE Banku będzie na zbliżonym poziomie - uważa Przemysław Gdański, członek zarządu BRE Banku ds. bankowości korporacyjnej. Nie spodziewa się on istotnego wzrostu rezerw banku w 2013 r.

"Naszą ambicją nigdy nie było rośnięcie, jeśli chodzi o wolumeny kredytowe, powyżej rynku. To co jest dla mnie istotne, to wyższy wzrost przychodów niż wolumenów kredytowych. W związku z tym zakładałbym, że będziemy na poziomie rynkowym, jeśli chodzi o wolumeny kredytowe. Liczę, że przychody będą wyższe niż dynamika dla rynku" - powiedział w rozmowie z PAP Gdański.

"W kontekście całości rynku, nie spodziewam się wzrostu wolumenu kredytów korporacyjnych w 2013 roku. Prognoza rynkowa jest taka, że on spadnie" - dodał.

Gdański nie spodziewa się istotnego wzrostu rezerw w 2013 roku w przypadku BRE Banku.

"W przypadku naszego banku, na pewno nie spodziewamy się eksplozji rezerw. Jestem mocno przekonany, że mamy fajny portfel, dobrze zbilansowany, o wysokim współczynniku pokrycia rezerwami i nie mam obaw, że rezerwy istotnie negatywnie wpłyną na tegoroczny wynik" - powiedział.

"Zapewnialiśmy rynek, że wynik banku w 2012 r. nie będzie gorszy niż rok wcześniej" - dodał.

Maciej Jaszczuk (PAP)

mj/ ana/