+Wait-and-see+ niewykluczone za jakiś czas; na razie jest przestrzeń do obniżek stóp - Zielińska-Głębocka 22-02-2013 09:10

22-02-2013 09:10
22.02. Warszawa (PAP) - Niewykluczone, że RPP powinna za jakiś czas przejść do trybu +wait-and-see+ i obserwować gospodarkę, ale na razie jest jeszcze pewna przestrzeń do luzowania polityki pieniężnej - uważa Anna Zielińska-Głębocka z RPP.

"Sytuacja na rynku pracy pokazuje, że nie będzie efektów drugiej rundy, której my się zawsze obawialiśmy. To jest moim zdaniem takim ważny argument za łagodzeniem polityki pieniężnej" - powiedziała Zielińska-Głębocka w TVN CNBC.

"Z drugiej strony zobaczymy, co pokaże projekcja inflacji. Ona pokazuje nam perspektywę dwóch lat. Więc zobaczymy, jak będzie wyglądał 2014 rok. Czy tam pojawią się jakieś napięcia inflacyjne. Nie bardzo wierzę, żeby takie poważna napięcia inflacyjne były. Także niewykluczone, że powinniśmy taką politykę +wait-and-see+ za jakiś czas zacząć, obserwując, co się będzie działo. Ale na razie moim zdaniem jest jeszcze pewna przestrzeń do luzowania" - dodała.(PAP)

jba/ jtt/