W II sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 2,8 proc. rdr - GUS

22-03-2013 11:03
22.03. Warszawa (PAP) - W lutym sprzedaż usług w transporcie wzrosła o 2,8 proc. - podał GUS.

"W lutym br. sprzedaż usług w jednostkach transportu ogółem była o 2,8 proc. wyższa niż w analogicznym okresie ub. roku (przed rokiem notowano wzrost o 14,9 proc.) - napisał GUS.

Spośród grup o wysokim udziale w transporcie ogółem najbardziej zwiększyła się sprzedaż usług w magazynowaniu i działalności usługowej wspomagającej transport (o 7,3 proc.) oraz w transporcie samochodowym (o 4,5 proc.). Obniżyła się natomiast sprzedaż usług w transporcie kolejowym (o 3,1 proc.).

W okresie dwóch miesięcy br. sprzedaż usług w jednostkach transportu ogółem była o 3,9 proc. wyższa niż w analogicznym okresie ub. roku (przed rokiem wzrost o 14,3 proc.).

GUS podał również, że w marcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa jest nadal ujemny, ale mniej pesymistyczny niż przed miesiącem.

"W marcu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w sekcji transport i gospodarka magazynowa jest nadal ujemny, jednak nieco mniej pesymistyczny niż w poprzednim miesiącu. Lepsze, chociaż nadal negatywne, są oceny przedsiębiorców dotyczące bieżącego i przyszłego popytu. Poprawiły się niekorzystne oceny bieżące w zakresie sprzedaży, a przewidywania w tym obszarze są nieznacznie optymistyczne. Niekorzystna pozostaje ocena sytuacji finansowej, przy mniej negatywnych niż przed miesiącem oczekiwaniach. Zwiększa się nieco skala planowanych zwolnień pracowników. Sygnalizowany jest spadek bieżących i przyszłych cen usług" - napisano. (PAP)

map/ osz/