W I kw. zaobserwowano wzrost obrotów w większości grup usług biznesowych - GUS

23-04-2013 11:01
23.04. Warszawa (PAP) - W I kwartale 2013 r. zaobserwowano wzrost obrotów w większości grup usług biznesowych - podał we wtorek GUS.

"Wysoki wzrost w skali roku wystąpił w działalności związanej z administracyjną obsługą biura i pozostałą działalnością wspomagającą prowadzenie działalności gospodarczej (o 12,3 proc.), po spadku przed rokiem. Znacznie zwiększyły się także obroty m.in. w podmiotach prowadzących działalność w zakresie usług prawnych, rachunkowo-księgowych i doradztwa podatkowego; usługach doradztwa związanych z zarządzaniem (o 9,4 proc.), a także działalność związaną z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązaną (o 9,0 proc.)" - napisano.

"Niewielki wzrost obrotów notowano w zakresie architektury i inżynierii; badań i analiz technicznych oraz w działalności detektywistycznej i ochroniarskiej (po 0,8 proc.). Po wzroście obserwowanym w poprzednich kwartałach, obniżyły się natomiast obroty w zakresie usług reklamowych, badania rynku i opinii publicznej (o 7,4 proc.) oraz w działalności związanej z obsługą rynku nieruchomości (o 0,2 proc.)" - dodano. (PAP)

map/ osz/