Średnie ceny ofertowe mieszkań w IV wzrosły o 0,8 proc. mdm - Szybko.pl, Expander, Metrohouse

09-05-2013 11:49
09.05. Warszawa (PAP) - Średnie ceny ofertowe mieszkań w kwietniu w dużych miastach wzrosły w porównaniu do marca o 0,8 proc., a w największych aglomeracjach spadły o 0,4 - wynika z raportu przygotowanego przez Szybko.pl, Metrohouse i Expander.

"Można już potwierdzić stabilizację cen na rynku wtórnym w takich miastach jak Lublin, Katowice, Białystok, Opole, Olsztyn, Toruń, Szczecin, Lublin czy Łódź. W kwietniu, w żadnym mieście z tej listy, średnie ceny ofertowe nie uległy obniżce. W stosunku do marca 2013 roku są nawet o 0,8 proc. wyższe. Również analiza danych z ostatnich 3 miesięcy wskazuje na wyhamowanie spadków" - napisano w raporcie.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w największych i najdroższych aglomeracjach. We wszystkich tych miastach ceny ofertowe w kwietniu są niższe od marcowych, a średnia obniżka wynosi 0,4 proc. W Trójmieście, Wrocławiu i Krakowie korekta jest nieznaczna, ale w Poznaniu spadek wyniósł 1 proc., a w Warszawie 0,7 proc. Należy również odnotować kolejną ważną dla dalszej sytuacji na rynku zmianę, a mianowicie stabilizację podaży. Na rynku wtórnym ofert nie przybywa w takim tempie jak w zeszłym roku. W kwietniu w Warszawie, Wrocławiu, Sopocie i Katowicach wystawiono na sprzedaż mniej ofert niż w marcu" - dodano. (PAP)

map/ ana/