Sprzedaż detaliczna w II spadła ok. 0-1 proc. rdr i 3,5 proc. mdm - PIH

19-03-2013 16:27
19.03. Warszawa (PAP) - Sprzedaż detaliczna w Polsce spadła w lutym 2013 roku o ok. 0-1 proc. rdr, a w ujęciu mdm spadła o ok. 3,5 proc. - wynika z szacunków Polskiej Izby Handlu.

"Według szacunków Polskiej Izby Handlu sprzedaż detaliczna w lutym 2013 roku spadła o ok. 3,5 proc. w stosunku do stycznia, natomiast rdr nie zmieniła się lub spadła w granicach 1 proc." - napisano w komunikacie przesłanym PAP.

"Dane z rynku pokazują dużą rozbieżność wyników sprzedaży. Sieci, które zastosowały w lutym bardzo intensywne działania promocyjne i obniżyły ceny, utrzymały poziom wyników ze stycznia, jednak większość sieci raportowała niższe obroty, nie tylko z powodu mniejszej liczby dni w miesiącu" - powiedział cytowany w komunikacie Waldemar Nowakowski, prezes PIH.

Prognoza opiera się na sondażu przeprowadzonym wśród właścicieli handlowych sieci detalicznych małego, średniego i dużego formatu należących do PIH (z wyłączeniem dyskontów i hipermarketów), stanowiących łącznie ok. 20 proc. rynku. Odpowiedzi pochodzą z 18 i 19 lutego 2013 roku. (PAP)

mj/ ana/