sAND nadal liderem, w rankingu pościgowym coraz większy tłok

21-11-2013 13:31
Środa przyniosła kolejne w tym miesiącu tąpnięcie na rynku EURUSD, po kilku dniach względnego spokoju. Notowania Eurodolara załamały się tuż po 16.00, spadając w krótkim czasie o ponad 100 pipsów. Te zmiany nie mogły pozostać bez wpływu na sytuację w konkursie TMS Pro Daytrader. Co prawda w klasyfikacji generalnej nie zanotowaliśmy wielkich przetasowań, ale może do nich dojść lada chwila, gdy zawodnicy z rankingu pościgowego wyprowadzą saldo rachunku na plus.

Bezpośrednią przyczyną spadku EURUSD tuż po 16.00 w środę była informacja Bloomberga, że ECB w razie konieczności obniży stopę depozytową do -0,1 proc. Kilka minut później kolejny cios euro zadał James Bullard, szef Fed z St. Louis, mówiąc, że ostatni raport z rynku pracy zwiększa szanse na zmniejszenie wartości skupu aktywów już w grudniu. Wielu graczy wykorzystało ten ruch na głównym rynku walutowym.

W rankingu generalnym nadal prowadzi sAND ze świetną średnią z trzech najlepszych sesji 224,10 proc. Na drugim miejscu jest DEFENDER, który w środę poprawił średnią z 86,87 proc. do 104,35 proc. Prawdziwy tłok mamy jednak w rankingu pościgowym. To tu skupiła się cała śmietanka faworytów, walczących o główne nagrody - trzy Citroeny z linii DS.

Liderką rankingu pościgowego od wczoraj jest VanessaA, która dzięki środowym ruchom na rynku podkręciła średnią z trzech sesji z ok. 190 proc. aż do 227,28 proc. Mimo bardzo udanej środowej sesji nie pozwoliło to jej jednak na odrobienie całości strat i objęcie prowadzenia w konkursie. Jeśli VanessaA to zrobi obejmie prowadzenie. Udało jej się jednak poprawić rekord konkursu TMS Pro Daytrader. W historii zmagań (z I wiosenną edycją włącznie) nikomu nie udało się osiągnąć takiego wyniku. Rekord do tej pory należał do lidera – sAND-a.

W podobnej sytuacji, jak VanessaA, jest wielu zawodników z rankingu pościgowego. Ich wyniki są imponujące. Jedyne, czego potrzebują, by włączyć się do gry o główne nagrody, to wyjścia na plus na konkursowym rachunku. Dziś aż trzech graczy w konkursowej poczekalni może się pochwalić średnią powyżej 200 proc. Kolejnych czterech powyżej 170 proc. Dziesiąty wynik w poczekalni to prawie 140 proc., który dziś wystarczyłby do zajęcia drugiego miejsca.

Trzymamy kciuki za wszystkich zawodników. Do końca konkursu jeszcze daleko – finisz 13 grudnia. Kolejnych okazji do poprawy wyników na pewno nie zabraknie.

Liczby tygodnia

227,28 proc. – to nowy rekord konkursu TMS Pro Daytrader. Taką średnią z trzech dni uzyskała VanessaA.

224,10 proc. – taki był poprzedni rekord konkursu, ustanowiony w listopadzie przez sAND-a.

4 – tylu zawodników osiągnęło już średnią ponad 200 proc.

160 pipsów – o tyle spadły notowania EURUSD w środę, licząc od sesyjnego maksimum do sesyjnego minimum.