Rząd w maju przedstawi propozycje dotyczące przyszłości OFE - premier

02-04-2013 16:12
02.04. Warszawa (PAP) - Rząd w maju przedstawi propozycje dotyczące przyszłości OFE. Nie ma planów likwidacji funduszy, ale też nie muszą one za wszelką cenę dalej funkcjonować - poinformował we wtorek premier Donald Tusk.

"Będę starał się szczegółowo zapoznać z efektami przeglądu emerytalnego, czyli materiałem, który przygotował minister Kosiniak-Kamysz, na pewno jeszcze w tym tygodniu. Będziemy poddawali analizie wnioski płynące z tego przeglądu, a także propozycje wielu ekspertów i polityków" - powiedział premier na konferencji prasowej.

"Nie mamy żadnej doktryny, to nie jest ani doktryna z tajnym planem likwidacji OFE, ale nie jest też doktryna, że OFE musi za wszelką cenę zostać" - dodał.

Szef rządu poinformował, że rozwiązania, które zostaną wybrane muszą być dobre zarówno dla emerytów, jak i finansów publicznych.

"Przedstawimy propozycje dotyczące przyszłości OFE (...). Późną wiosną te propozycje będą gotowe. Myślę, że w maju będziemy gotowi z rekomendacji i działaniami" - powiedział Tusk. (PAP)

bg/ jtt/