Rewizja budżetu '13 być może konieczna, ale na razie na to za wcześnie - Bielecki, RG

19-02-2013 11:09
19.02. Warszawa (PAP) - Rewizja założeń budżetowych na 2013 roku być może będzie konieczna, ale jeszcze jest za wcześnie, by na ten temat mówić - uważa Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Gospodarczej przy premierze.

"Sytuacja jest nieprzewidywalna. Prognozy ekonomistów co chwilę są korygowane (...) więc bardzo trudno dobrze planować. Być może przyjdzie taki moment, by nad tym (rewizją założeń budżetowych na 2013 rok - PAP) zastanowić się. W połowie lutego, to za wcześnie" - powiedział w TVN CNBC Bielecki.

Deficyt budżetu państwa w 2013 roku zaplanowano na 35,6 mld zł przy dochodach wynoszących 299.385,3 mln zł. Średnioroczna inflacja ma wynieść 2,7 proc., a wzrost PKB 2,2 proc.

Bielecki nie widzi presji, by o terminie wejścia Polski do strefy euro rozstrzygać już teraz.

"Czas i warunki to złożona sprawa. Strefa euro jest w przebudowie, a kryzys pewnie będzie jeszcze trwał(...) Nie widzę presji, by jutro rozstrzygać o tym(...) Musimy patrzeć na swój interes i poziom gotowości" - uważa.

W Sejmie trwa debata na temat paktu fiskalnego, która ma być wyjściem do dyskusji na temat akcesji Polski do strefy euro.(PAP)

kba/ jtt/