Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 6 kwietnia

06-04-2013 10:51
06.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 6 kwietnia.

PARKIET

Rewolucja w obligacjach. Nadzór chce pobudzić rynek obligacji bankowych, m.in. poprzez korzystne rozwiązania podatkowe dla inwestorów detalicznych. (s.1,5)

W poniedziałek przypada ostatni dzień zapisów na sprzedaż akcji Zakładów Azotowych Puławy (ZAP) w wezwaniu, jakie ogłosił największy akcjonariusz tej spółki - Azoty Tarnów. Na kilka dni przed upływem terminu większość analityków przewidywała, że zainteresowanie akcjonariuszy zbyciem walorów będzie bardzo duże. (s.3)

Długa zima dała się we znaki dystrybutorom stali. Cały bieżący rok zapowiada się dla hurtowników jako trudny. Zwłaszcza dla tych, którzy skoncentrowali się na współpracy z przedsiębiorstwami budowlanymi. (s.4)

RZECZPOSPOLITA

Burza wokół Jamału. Rosjanie przeprowadzili sprawną akcję promująca budowę gazociągu Jamał II. W Polsce wybuchły za to spory, które w najbliższych dniach będą tylko narastać. (s. A7)

GAZETA WYBORCZA

Rura przeciw Ukrainie. Gazprom i polsko-rosyjska firma EuRoPol Gaz podpisały list intencyjny o ewentualnej budowie na terenie Polski gazociągu Jamał omijającego Ukrainę. (s.6)

Polska Grupa Energetyczna zrezygnowała z budowy za 11,6 mld zł nowych bloków w elektrowni Opole. To zła wiadomość dla krajowych spółek budowlanych, które miały realizować kosztowną inwestycję. (s.7)(PAP)

ana/