Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 16 marca

16-03-2013 10:03
16.03. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 16 marca.

PARKIET

Pod adresem rynku alternatywnego NewConnect pada wiele krytycznych uwag. Niska płynność, nieuczciwi emitenci i stale zniżkujący indeks - to tylko niektóre z nich. Tymczasem okazuje się, że sytuacja notowanych tam firm wcale nie jest taka zła, jak mogłoby się wydawać. (s.1,16-17)

Zbliża się termin wykupu obligacji Ganta wartych 26 mln zł. Jeden z akcjonariuszy zaproponował, aby na walnym zgromadzeniu, które odbędzie się 3 kwietnia, poddać pod głosowanie uchwałę w sprawie podwyższenia kapitału w drodze prywatnej emisji 6 mln akcji (z wyłączeniem prawa poboru). Zdaniem analityków jest to emisja ratunkowa. (s.5)

Senacki raport miażdży władze JPMorgana. Bank miał dopuścić się poważnych manipulacji, próbując ukrywać tzw. aferę Iksila, czyli wielką stratę na derywatach. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Kasa państwa trzeszczy. Wzrost PKB nie daje pracy, pensje i ceny niemal nie rosną. Efekt? Sytuacja budżetu po lutym jest gorsza niż się można było spodziewać. Ekonomiści uważają, ze minister finansów będzie musiał nie tylko zwiększyć tegoroczny deficyt, ale też odwołać zaplanowaną na 2014 r. obniżkę VAT. (s.6) (PAP)

jow/