Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 16 lutego

16-02-2013 10:16
16.02. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 16 lutego.

PARKIET

Giełda. To jeszcze nie koniec trendu wzrostowego. Korekta to okazja do zakupów akcji. (s. 01)

Zarząd KGHM mniej optymistyczny niż rynek. Spółka ma zarobić w tym roku 3,2 mld zł, o 11 proc. mniej, niż oczekiwali analitycy. (s.01, 03).

Warimpex wyemituje obligacje za 80 mln zł. Szansa na wzrost zysków w tym roku. (S.03)

Orphee już w tym roku liczy na pozytywne efekty przejęcia Diesse. Producent odczynników i aparatury medycznej szacuje, że tegoroczne przychody tylko dzięki Diesse wzrosną o prawie 3 mln euro. Orphee chce do końca roku kupić pozostałe 50 proc. akcji tej firmy i planuje w tym celu emisję akcji. (S.04)

Doszło do zmian w akcjonariacie spożywczej spółki Mispol. Giełdowy Bakallland kupił od Marka Jutkiewicza kilkuprocentowy pakiet - dowiedział się "Parkiet. (s.05)

Stawiamy na Chiny i inne rynki za granicą - mówi prezes Grupy Kopex Andrzej Jagiełło. (s.05)

GAZETA WYBORCZA

Tak niskiej inflacji nie było od połowy 2007 roku. Ale ponieważ polska gospodarka dalej zwalnia, to i ceny będą zapewne rosły jeszcze wolniej. Możemy doczekać się też rekordowo niskich stóp procentowych. (s.8)

Jak dowiercimy się do łupków. Resort środowiska ogłosił projekty przepisów o eksploatacji złóż gazu i ropy naftowej, także z łupków. (s.9)

Pod koniec prezesury Ludwik Sobolewski próbował doprowadzić do przejęcia holdingu, który kontroluje giełdy w Wiedniu, Pradze, Lublanie i Budapeszcie - dowiedziała się "Gazeta Wyborcza" z kilku źródeł. (s.10).(PAP)

jtt/