Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 13 kwietnia

13-04-2013 10:25
13.04. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 13 kwietnia.

RZECZPOSPOLITA

Przeprosiny i nowa oferta to dla klientów za mało. Zmiany w cenach pakietów platformy nc+ nie uspokoiły nastrojów i na forach internetowych dalej wrze. Firma popełniła błędy - ocenia prezes UOKiK. (s.A7)

Rosjanie łykną nasza wódkę. Roustam Tariko jest gotowy, aby uratować CEDC, producenta Żubrówki. Ceną jest niepodzielna władza w spółce. (s.A8)

PARKIET

Belvedere sprzedał Danzka, chce rosnąć. Producent wódki zapowiada przyspieszenie inwestycji w swoje marki. W 2013 r. chce także się skupić na poprawie rentowności (s.1,3)

Zarządzający szukają ciekawych emisji za granicą. Firmom zarządzającym funduszami coraz trudniej stworzyć dobry portfel obligacji korporacyjnych. Okazji inwestycyjnych szukają wśród zagranicznych emitentów i funduszy inwestujących poza Polską. (s.1,5)

GAZETA WYBORCZA

Zamieszanie z memorandum na temat budowy Jamału II jest niepokojącym sygnałem świadczącym o problemie Polski resortowej. W Polsce nie ma odrębnego centrum zajmującego się sprawami energetyki i zabrakło komunikacji poziomej między resortami oraz koordynacji - mówi w rozmowie z "GW" prezydent Bronisław Komorowski. Jego zdaniem ze strony ministra skarbu nastąpiła nadreakcja na informacje o działaniach na dość niskim szczeblu, co zaowocowało zamieszaniem medialnym. (s.3)

(PAP)

jow/