Portfel Techniczny: Dziewięć spółek na sierpień / Gazeta Giełdy Parkiet

03-08-2016 12:02
W dzisiejszym wydaniu Gazety Giełdy Parkiet nasz ekspert Bartosz Sawicki, Kierownik Departamentu Analiz, proponuje spółkę do sierpniowego wydania portfela.
Portfel Techniczny: Dziewięć spółek na sierpień / Gazeta Giełdy Parkiet

Portfel Techniczny Gazety Giełdy Parkiet to cykl, w którym wiodący krajowi analitycy techniczni typują spółki notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych  stojące przed szansą na wzrosty. W lipcu portfel ten osiągnął rekordowy wynik pokonując szeroki rynek. Walnie przyczyniła się do tego ponad 8 – proc. zwyżka kursu walorów Elemental, czyli spółki typowanej do portfela przez Bartosza Sawickiego, Kierownika Departamentu Analiz TMS Brokers.

Która z Warszawskich spółek zdaniem eksperta ma szansę dobrze zachowywać się w sierpniu? Bartosz Sawicki wskazuje na LSI Software. Argumentuje, że pomimo gwałtownej korekty z czerwca struktura coraz wyżej usytuowanych dołków nie została zachwiana. Uważa, że kilka sesji stabilizacji z końca lipca należy rozpatrywać w kategoriach przystanku przed dalszą zwyżką, która docelowo powinna wyprowadzić kurs na nowe maksima.