Możliwymi kandydatami Senatu do RPP Osiatyński; Pawłowicz; Rozkrut- źródła (aktl.)

13-02-2013 13:43
# dochodzą kolejne informacje #

13.02. Warszawa (PAP) - W przypadku skazania Jana Winieckiego prawomocnym wyrokiem możliwymi kandydatami Senatu do RPP są prof. Jerzy Osiatyński; prof. Leszek Pawłowicz; dr Marek Rozkrut - poinformowały PAP dwa niezależne źródła w Ministerstwie Finansów i rządzie.

"Naturalny kandydatem do RPP, w przypadku gdyby Jan Winiecki został skazany prawomocnym wyrokiem, jest prof. Leszek Pawłowicz, który kandydatura była już rozważana podczas ostatniego wyboru Rady. Wśród nazwisk pojawia się też kandydatura prof. Jerzego Osiatyńskiego" - powiedziała PAP osoba zbliżona do rządu.

Drugi rozmówca PAP potwierdził te nazwiska dodając, że w grę wchodzi również były dyrektor departamentu w Ministerstwie Finansów, a obecnie główny ekonomista Ernst & Young, dr Marek Rozkrut.

Osiatyński komentując pojawiające się informacje powiedział PAP: "Nie zajmuję się komentowaniem wirtualnej rzeczywistości, kiedy będzie wyrok, gdy będzie propozycja, wtedy będzie o czym rozmawiać".

Sąd Okręgowy w Poznaniu zamknął w środę rozprawę apelacyjną w sprawie Jana Winieckiego z Rady Polityki Pieniężnej, ogłoszenie wyroku nastąpi w piątek 15 lutego, o godzinie 9.30. (PAP)

bg/ ana/