Google ogłasza koniec wsparcia dla technologii Silverlight

29-12-2014 10:38
Firma Google, będąca m.in. producentem przeglądarki internetowej Chrome, potwierdza zaniechanie obsługi technologii Silverlight. Jest ona używana (do rysowania wykresów) m.in. w wersji webowej platformy transakcyjnej TMS Direct. Wycofywanie wsparcia Silverlight rozpocznie się już z początkiem nowego roku, natomiast ostateczne wyłączenie wszelkich pluginów nastąpi we wrześniu 2015.
  • Od stycznia 2015 r., plugin Silverlight w przeglądarce Chrome zostanie zablokowany, a jego uruchomienie będzie wiązało się z kliknięciem przycisku „Akceptuj” przy próbie pokazania wykresu w wersji webowej TMS Direct.
  • W kwietniu 2015 r., korzystający z wykresów będą musieli zaznaczyć opcję korzystania z Silverlight w zaawansowanych ustawieniach przeglądarki Chrome.
  • We wrześniu 2015 r., korzystanie z wtyczki SIlverlight w przeglądarce internetowej Google Chrome zostanie ostatecznie zawieszone. Od tego czasu korzystanie z wykresów w wersji webowej TMS Direct stanie się niemożliwe.

Oczywiście nawet po tym terminie korzystanie z wykresów w webowej wersji TMS Direct nadal będzie możliwe. W tym celu polecamy korzystać z innych przeglądarek internetowych, na przykład Internet Explorer lub Safari.