Dynamika I kw. '13 nie musi się wyraźnie różnić od dynamiki IV kw. '12 - Dmochowska, GUS

22-03-2013 11:17
22.03. Warszawa (PAP) - Dynamika wzrostu PKB w I kwartale 2013 roku nie musi się wyraźnie różnić od dynamiki zanotowanej w IV kwartale 2012 roku - ocenia wiceprezes GUS Halina Dmochowska.

"Wydaje się, że jak się patrzy na dynamikę z IV kwartału i dynamiki łączne pierwszych dwóch miesięcy tego roku, to w produkcji sprzedanej mamy mniejszy spadek niż w IV kwartale, w budownictwie jest gorzej, a w sprzedaży detalicznej dynamika jest trochę lepsza" - powiedziała Dmochowska w piątek na konferencji.

"Różnice w transporcie i pozostałych (sekcjach - PAP) nie są tak wyraźne, więc wydaje się, że ta dynamika (I kwartału 2013 - PAP) nie musi się wyraźnie różnić od tego, co było w IV kwartale" - dodał.

"Jednak baza IV kwartału była wyższa niż będzie dla I kwartału i to może mieć znaczenie. Stąd tak trudno nam - przy niewielkich różnicach w dynamikach - to wyważyć, bo poruszamy się na niewielkiej amplitudzie dynamik" - oceniła Dmochowska.

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w IV kwartale 2012 roku o 1,1 proc. rdr w porównaniu ze wzrostem o 1,4 proc. rdr w III kwartale.(PAP)

nik/ jba/ osz/