Ceny ropy w Nowym Jorku odbijają się z najniższych poziomów od 10 tygodni

05-03-2013 08:27
05.03. Nowy Jork, Londyn (PAP/Bloomberg) - Notowania ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną odbijając się z najniższych poziomów od 10 tygodni. Na platformie naftowej na Morzu Północnym nastąpił wyciek - podają maklerzy. Baryłka lekkiej słodkiej ropy West Texas Intermediate, w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 90,46 USD, po wzroście o 34 centy.

Brent w dostawach na kwiecień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie drożeje o 55 centów do 110,64 USD za baryłkę.

System pompowania ropy Brent na Morzu Północnym jest zamknięty już 3. dzień z powodu wycieku na platformie Cormoran Alpha - poinformował operator systemu Abu Dhabi National Energy Co. - PJSC.

Inwestorzy czekają na dane o zapasach paliw w USA w ub. tygodniu.

We wtorek poda je Amerykański Instytut Paliw (API), a w środę swojej wyliczenia przedstawi Departament Energii USA (DoE).

Analitycy spodziewają się wzrostu zapasów ropy, już 7. tydzień z rzędu.

W poniedziałek ropa na NYMEX staniała o 56 centów do 90,12 USD/b, najniższego poziomu zamknięcia od 24 grudnia 2012. W ub. tygodniu ceny ropy w USA spadły o 2,6 proc.(PAP)

aj/ ana/