Kurs USD/CAD

Cena USD/CAD

USDCAD to jedna z najpopularniejszych par walutowych w Polsce. Przedstawia relację wartości dolara amerykańskiego do dolara kanadyjskiego. Dolar amerykański ($, USD) stanowi prawny środek płatniczy w 14 krajach (terytoriach) m.in. w Stanach Zjednoczonych, Portoryko, Mikronezji, Panamie, Ekwadorze, Salwadorze czy Zimbabwe. Do początku lat 70-tych XX wieku roku wartość dolara była oparta na parytecie złota. Dolar kanadyjski (CAD) stanowi prawny środek płatniczy na terytorium Kanady. Po raz pierwszy do obiegu został wprowadzony w 1817 roku przez Bank of Montreal. Jako oficjalna waluta Kanady traktowany jest od 1858 roku. Dolar kanadyjski do 1854 roku miał częściowe pokrycie w złocie. Sprawdź aktualny kurs USDCAD, przebieg dotychczasowych notowań oraz wykres wahań.

USDCAD
BID ---
ASK ---

Wymiana walut
- TMS Kantor Premium

Korzystaj z najlepszych kursów walut na rynku. TMS Kantor Premium wyróżnia bezpieczeństwo, szybkość i prostota. Chętnie poznamy Twoje potrzeby i dopasujemy do nich naszą ofertę.

Pierwszy raz w TMS Brokers?

Dołącz do tysięcy inwestorów mobilnych, którzy pobrali już najnowszą aplikację mobilną TMS Brokers. Korzystaj z sentymentu inwestorów i kalkulatora pozycji. Otrzymuj okazje i informacje z rynku bezpośrednio na telefon.

Pobierz Aplikację mobilną

Najnowsze wiadomości

    Wczytywanie
    

    Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

    Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.