Pfizer

AIG
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Pfizer — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.09
 

Czy wiesz, że w krajach rozwijających się Pfizer dystrybuuje za darmo jeden ze swoich preparatów grzybobójczych, uznany przez Światową Organizację Zdrowia za niezbędny dla ochrony zdrowia?

Pfizer to międzynarodowy koncern z siedzibą w Nowym Jorku, który jest największym graczem na światowym rynku farmaceutycznym. W 2006 roku spółka osiągnęła przychody 48,4 mld USD oraz zysk wynoszący 19 mld USD, ponosząc jednocześnie wydatki na badania w wysokości 7,6 mld USD. Pfizer, który zatrudnia 100 tys. osób, od 1944 roku notowany jest na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych (NYSE) i obecnie wchodzi w skład indeksu 30 największych spółek -  Dow Jones Industrial Average. Walorami tej spółki obraca się także w Londynie, Zurychu oraz na Euronext. Firma posiada 58 zakładów produkcyjnych na całym świecie i działa na blisko 175 rynkach. W Polsce Pfizer działa już ponad 50 lat.

Pfizer posiada ponad 160-letnią historię. Założona w 1849 roku w Nowym Jorku przez Charlesa Pfizera firma działała początkowo w branży chemicznej. Podczas II Wojny Światowej Pfizer dynamicznie rozwijał się dzięki zwiększonemu zapotrzebowaniu na penicylinę, jednak po jej zakończeniu, gdy ceny penicyliny drastycznie spadły, spółka była zmuszona aktywnie poszukiwać nowych produktów. W tym celu zwiększono wydatki na badania i rozwój, co pozwoliło spółce opracować kilka nowych preparatów. Sukces tego podejścia sprawił, że Pfizer oparł na nim swój model biznesowy. Obecnie Pfizer posiada ok. 250 partnerskich ośrodków badań i rozwoju.

Inwestuj w kontrakty na Pfizer. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Chcesz zainwestować w Pfizer? To proste! Handluj kontraktami na akcje spółki w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Pobierz i przetestuj jeszcze dziś!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Dodatkowe informacje o inwestycjach w spółki takie jakie Pfizer, znajdziesz w naszym bezpłatnym e-booku. Pobierz materiał TMS Brokers i ucz się od najlepszych!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.