JPMorgan Chase & Co

JPMORGAN
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

JPMorgan Chase & Co — Akcje, Notowania, Cena — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.17
 

Czy wiesz, że John Pierpont Morgan jest założycielem także General Electric oraz U.S. Steel? Swego czasu J.P. Morgan był jednym z najbogatszych ludzi na świecie. John Pierpont Morgan został odznaczony Orderem Czerwonego Orła w czerwcu 1911, po tym jak przekazał władzom niemieckim oryginalny list Marcina Lutra do Karola V?

JPMorgan Chase & Co. jest jednym z największych holdingów finansowych świata. Siedziba banku mieści się w budynku One Chase Manhattan Plaza na Dolnym Manhattanie, gdzie dokonuje się większość operacji banku. Nazwa pochodzi od nazwiska amerykańskiego bankiera Johna Pierponta Morgana, a człon Chase dodany został w 2000 roku po przejęciu Chase Manhattan. Aktywa spółki szacowane są na ok. 2 416 mld USD. JPMorgan działa w ponad 50 krajach i jest zdecydowanym liderem w sektorze bankowości inwestycyjnej oraz usług dla klientów biznesowych. JPMorgan Chase dokonał w 2004 roku przejęcia dużego amerykańskiego banku Bank One, a w kolejnych latach Washington Mutual oraz Bear Stearns. Firma zatrudnia 245 tysięcy pracowników. JP Morgan ma także swoje przedstawicielstwo w Warszawie i oddział JPMorgan Chase Vastera w Bydgoszczy.

Bank JPMorgan Chase powstał w 2000 roku w wyniku przejęcia Chase Manhattan przez bank JPMorgan, którego historia sięga roku 1871, kiedy to amerykański biznesmen i finansista John Pierpont Morgan założył spółkę Morgan&Co. Morgan szybko stał się potentatem w branży dzięki konsolidacji oraz restrukturyzacji spółek kolejowych, a okres ten bywa nazywany erą „morganizowania”. Dzięki regularnym sukcesom inwestycyjnym Morgan zaczął gromadzić coraz większe zasoby kapitałowe i angażował się w finansowanie ogromnych przedsięwzięć w coraz prężniej rozwijającym się przemyśle. Jednym z największych projektów spółki było finansowanie budowy Kanału Panamskiego. Po licznych przemianach, fuzjach i przejęciach w ciągu ponad 100 lat powstał największy holding finansowy na świecie, jakim dzisiaj jest JPMorgan Chase.

Inwestuj w kontrakty na JPMorgan Chase & Co. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli chciałbyś zainwestować w kontrakty na akcje JPMorgan Chase & Co, możesz to zrobić jeszcze dziś! Pobierz aplikację TMS Brokers i handluj instrumentami z całego świata!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Odkryj w jaki sposób rozpocząć inwestycje w spółki takie jak JPMorgan Chase & Co. Zapoznaj się z darmowym e-bookiem TMS Brokers i dowiedz się jak zbudować swój portfel inwestora!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.