Johnson & Johnson

J&J
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Johnson & Johnson — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.17
 

Czy wiesz, że Portfolio internetowe J&J obejmuje 29 925 domen internetowych? To więcej niż posiada większość dużych firm z branży internetowej i technologicznej.

Grupa Johnson & Johnson to producent i dystrybutor produktów ochrony zdrowia z siedzibą w New Brunswick. Spółka zatrudnia ok. 128 tys. pracowników i zajmuje się przede wszystkim produkcją innowacyjnego sprzętu medycznego i diagnostycznego, wyrobów farmaceutycznych i kosmetycznych. W Polsce spółka działa jako Johnson & Johnson Poland Sp. z.o.o., a swoją ofertę kieruje przede wszystkim do sektora medycznego i konsumenckiego. Oferta medyczna obejmuje przede wszystkim produkty stosowane w szpitalach i gabinetach lekarskich, artykuły pomocne w opiece nad pacjentem , diagnostyce oraz w badaniach krwi. Część konsumencka obejmuje szeroką gamę produktów kosmetycznych, pielęgnacyjnych oraz leków bez recepty zarówno dla dzieci jak i dorosłych. J&J wytwarza także produkty sanitarne oraz środki opatrunkowe. Przedsiębiorstwo jest notowane na New York Stock Exchange. Główne marki wchodzące w skład J&J to m.in. Aveeno, Acuvue, Clean&Clear, Nicorette i Neutrogena.

Za założyciela Johnson&Johnson uważa się Roberta W. Johnsona, który w 1886 roku założył ją wraz ze swoimi dwoma braćmi. Początek działalności firmy skupiał się przede wszystkim na produkcji ubrań chirurgicznych oraz różnorodnych materiałów wykorzystywanych do szycia, a z czasem także sterylnych bandaży.  W 1889 roku J&J zaprezentował nowy typ plastra, który zawierał tlenek cynku. Był to rewolucyjny produkt, który w krótkim czasie stał się nieodłącznym narzędziem chirurgów na całym świecie. J&J dokonał także przełomu wprowadzając w 1890 roku igłę chirurgiczną bez ucha. Dzięki temu wynalazkowi wyeliminowano możliwość zanieczyszczenia używanego sprzętu co stanowiło postęp w dziedzinie dbałości o higienę podczas zabiegów medycznych. Tego typu igły są używane do dzisiaj. W 1944 roku firma weszła na giełdę i otrzymała symbol JNJ. Obecnie grupa J&J składa się z 250 przedsiębiorstw rozmieszczonych w 57 krajach na całym świecie.

Inwestuj w kontrakty na Johnson & Johnson. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Już teraz możesz zacząć inwestować w kontrakty na akcje Johnson & Johnson. Wystarczy, że pobierzesz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers. Przetestuj ją już dziś!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Sprawdź jak skutecznie rozpocząć inwestycje w spółki jakie jak Johnson & Johnson. Pobierz i przeczytaj darmowego e-booka TMS Brokers i ucz się od najlepszych!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.