International Business Machines Corporation

IBM
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

IBM — Akcje, Notowania, Aktualności — Dom Maklerski TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.17
 

Czy wiesz, żen nazwa komputera HAL 9000, jednego z głównych bohaterów Odysei Kosmicznej 2001 prawdopodobnie została stworzona poprzez przesunięcie każdej z liter akronimu IBM o jedną wstecz?

IBM (International Business Machines Corporation) z siedzibą Amonk w pobliżu Nowego Jorku jest jedną z największych firm informatycznych na świecie. Firma od ponad 80 lat przewodzi na rynku usług wspierania innowacyjności w biznesie. Oferta firmy obejmuje bardzo szeroki zakres usług informatycznych, doradczych, a także oprogramowanie, systemy i technologie informatyczne. W Polsce IBM istnieje od 1991 roku, a jego siedziba mieści się w Warszawie. Ponadto firma posiada także oddziały w innych miastach w Polsce (Katowice, Kraków, Wrocław, Poznań). IBM zatrudnia globalnie blisko 400 tys. IBM obecnie jest zdecydowanie największą firmą z branży informatycznej na świecie, posiada przedstawicielstwa w 170 krajach, a od 11 listopada 1915 roku jej akcje są notowane na New York Stock Exchange.

Początki działalności spółki sięgają 1911 roku, kiedy to firma Computing Tabulating Recording Corporation (CTR) przejęła trzy inne przedsiębiorstwa: Tabulating Machine Corporation, Computing Scale Corporation oraz International Time Recording Company. Dopiero w 1924 r. firma postanowiła zmienić swoją nazwę na International Business Machines Corporation. 12 sierpnia 1981 r. miała miejsce premiera komputera osobistego firmy (5 lat po premierze Apple I). Za twórcę pierwszego peceta uważa się Philipa Estridge’a, który był szefem laboratorium IBM. Cztery lata po premierze dział sprzedaży PC zatrudniał już blisko 10 tys. osób, a obrót firmy IBM sięgnął 4,5 mln USD. W II kw. 2005 roku IBM sprzedał za 650 mln USD (pakiet 18,9 akcji) swój dział komputerów PC chińskiej firmie Lenovo, dzięki czemu Lenovo wskoczyło na czwartą pozycję pod względem sprzedaży komputerów osobistych.

Inwestuj w kontrakty na International Business Machines Corporation. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Interesują Cię inwestycje w International Business Machines Corporation? Przetestuj inwestowanie w kontrakty na akcje w aplikacji mobilnej TMS Brokers. Pobierz ją już teraz!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym jak zacząć inwestowanie w spółki takie jak International Business Machines Corporation, przeczytaj naszą darmową publikację. Pobierz e-booka TMS Brokers, dzięki któremu lepiej poznasz rynek!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.