INTEL

INTEL
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Intel — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.17
 

Czy wiesz, że od sezonu 2014/2015 r. Intel został oficjalnym sponsorem hiszpańskiego klubu piłkarskiego FC Barcelona. W okresie 2010-2013 Intel otrzymał 3,9 mld USD w ramach programów federalnych i stanowych, co plasuje go na trzecim miejscu w rankingu najbardziej dotowanych firm w USA. W 2005 roku Intel był oficjalnym partnerem zespołu BMW Sauber F1 Team.

Intel jest największym na świecie producentem mikroprocesorów, z ok. 80% udziałem w rynku procesorów produkowanych dla komputerów osobistych, jak i największym dostawcą układów graficznych. Obecnie większość komputerów zaopatrzonych jest w podzespoły firmy Intel. Nazwa spółki pochodzi od słów Integrated Electronics. Siedziba spółki mieści się w Santa Clara w Kalifornii. Poza mikroprocesorami firma oferuje także produkcję i sprzedaż pamięci typu flash, płyt głównych, chipsetów oraz kart sieciowych i graficznych. Dużą popularność przyniosła spółce kampania marketingowa „Intel inside” oraz procesor Pentium, który pojawił się na rynku 22 marca 1993 r. O sile firmy świadczy zdolność do projektowania wiodących procesorów oraz bardzo wysoki poziom mocy produkcyjnych. W 2010 r. spółka zatrudniała ok. 82,5 tys. osób. Akcje spółki notowane są na nowojorskiej giełdzie NASDAQ.

Intel został założony przez Gordona E. Moore’a w 1968 roku, a trzy lata później zaprezentował swój pierwszy procesor o symbolu i4004. Początkowo jednak działalność Intela skoncentrowana była na produkcji pamięci RAM, której spółka zaprzestała w 1985 roku z powodu rosnącej konkurencji oraz stale malejącego udziału firmy w tym rynku. W tym czasie głównym produktem Intela były już procesory z rodziny x86. Udane produkty spółki w latach 90. wybiły ją na pozycję niekwestionowanego lidera w branży. Obecnie Intel znacznie rozszerzył swoją gamę produktową, a dominujący udział w obrotach firmy ma sprzedaż wielordzeniowych procesów z gamy Core i Xeon. Największą konkurencją dla firmy Intel stanowią obecnie spółki takie jak: AMD, Motorola, IBM oraz VIA. W 2005 roku firma postanowiła zmienić zaprojektowane jeszcze przez jej założycieli logo, które funkcjonowało w niezmienionej formie od roku 1986. W 2017 roku władze Intela potwierdziły, że wykorzystywana architektura mikroprocesorów jest podatna na ataki klasy Meltdown oraz Spectre. Problem jest na tyle poważny, że dotyczy wszystkich produktów wyprodukowanych po 1995 roku za wyłączeniem niektórych Atomów i Itanium.

Inwestuj w kontrakty na INTEL. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli zastanawiasz się nad inwestycjami w INTEL, jeszcze dzisiaj sprawdź kontrakty na akcje tej spółki. Pobierz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers i zyskaj dostęp do globalnych rynków!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Dowiedz się więcej o inwestowaniu w spółki takie jak INTEL w darmowym e-booku TMS Brokers. Pobierz nasz przewodnik dla inwestorów i sprawdź jak zacząć!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.