Prognozy walutowe TMS. Co czeka złotego, franka i dolara?

02-04-2021 13:26
- Premię za ryzyko dla inwestycji w PLN dokłada niepewność o uchwalę Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych. Niewykluczony jest skrajnie negatywny scenariusz dla złotego – piszą analitycy TMS Brokers w nowym raporcie. W „Trendach walutowych miesiąca” przeczytasz też m.in. o tym, na czym polega obecnie wyjątkowość dolara?

Co przewiduje czarny scenariusz? - Oznaczałoby to konieczność kupna waluty obcej na rynku walutowym i sprzedaż złotego. Wprawdzie oczekujemy, że w takim wypadku do pomocy włączy się Narodowy Bank Polski (np. poprzez udostępnienie CHF z rezerw banku centralnego), ale brak deklaracji ex ante podtrzymuje niepewność, że wyrok SN we wstępnej reakcji przyniesie podwyższoną zmienność na złotym, zanim uzyskamy odpowiedź NBP – oceniają analitycy TMS w raporcie i dodają „jeszcze za wcześnie, aby ogłosić kres procesu korekty na ryzykownych aktywach. Wpierw potrzeba osłabienia obaw o trzecią falę COVID”.

W raporcie eksperci poruszają kwestie wpływające na prognozy walutowe m.in. dla EUR w kontekście III fali pandemii, dla funta w kontekście szczepionkowej tarczy, dla jena w kontekście gry pod dyktando rosnących rentowności, a także dla USD w kontekście trendów reflacyjnych.

 

POBIERZ RAPORT BEZPŁATNIE!

 

- Od początku roku rynki finansowe dyskontowały sporo pozytywnych informacji związanych z perspektywami przyspieszenia globalnego ożywienia z pomocą postępującego procesu szczepień. Rosnące obawy o trzecią falę zachorowań zahamowały ten trend i doprowadziły do redukcji pozycji ryzykownych na wielu rynkach. Złotego dosięgnęła ta fala, a dodatkowo negatywnie oddziałuje gołębia postawa NBP oraz niepewność wokół wyroku Sądu Najwyższego w sprawie kredytów frankowych – ocenia Konrad Białas, główny ekonomista TMS i autor raportu.

– Entuzjazm związany z otwieraniem gospodarek został poddany próbie, przynosząc przystopowanie rajdu ryzykownych aktywów, a czego głównym beneficjentem stał się USD. Obserwowany od tygodni wzrost rentowności obligacji skarbowych USA dał dolarowi dodatkową przewagę nad innymi „bezpiecznymi przystaniami”, tj. CHF i JPY. W krótkim terminie taktyczna przewaga USD może się utrzymywać z pomocą wyjątkowej postawy USA – ocenia Białas.

W raporcie eksperci przedstawiają prognozy dla 21 par walutowych. Podsumowują również aktualne nastawienie inwestorów i przedstawiają 12 projekcji par walutowych na tle oczekiwań rynku.

Ze specjalnego raportu dowiesz się nie tylko jakie prognozy przyjmują wielokrotnie nagradzani analitycy TMS Brokers, ale przeczytasz też „nastawienie w pigułce” do poszczególnych walut.

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-04-18 11:10
Co czeka rynki w drugim kwartale 2024 roku? Poznaj prognozy analityków OANDA TMS Brokers
2024-04-16 16:25
Halving Bitcoina 2024: wszystko, co powinieneś wiedzieć
2024-03-29 13:08
Co II kwartał 2024 roku może przynieść inwestorom? Zapraszamy na webinar
2024-03-28 11:34
Błędy poznawcze i emocjonalne najczęściej popełniane przez traderów
2024-03-20 15:00
Wybory prezydenckie w USA 2024: wskaźniki ekonomiczne, które warto obserwować
2024-03-18 13:03
Nikkei - czy czeka nas hossa jak w USA? Zapraszamy na webinar
2024-03-08 10:43
Kobiety w tradingu - czy inwestują inaczej od mężczyzn?
2024-02-13 14:18
Akcje europejskie już dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers!
2024-02-09 15:35
Ruszyło głosowanie w corocznym konkursie branży inwestycyjnej Invest Cuffs
2024-02-06 10:31
Które pary walutowe warto obserwować w lutym i dlaczego?

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.