Google

GOOGLE
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Google — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.17
 

Czy wiesz, że nazwa Google powstała w wyniku przekształcenia słowa googol, oznaczającego ogromną liczbę 10x10100, co miało symbolizować ogrom danych jakie można było znaleźć w wyszukiwarce? 13 maja 2014 roku Europejski Trybunał Sprawiedliwości nakazał firmie, aby udostępniła ona wszystkim obywatelom UE możliwość usunięcia ze stron wyszukiwarki Google wszelkich informacji na swój temat? Sprawa ta wywołała liczne kontrowersje wśród opinii publicznej. Google uważało bowiem, iż tego typu czynności mają znamiona cenzury.

Google Inc. jest jednym z najbardziej znanych przedsiębiorstw z branży internetowej na świecie. Flagowym produktem firmy jest wyszukiwarka Google, a misja spółki zakłada „skatalogowanie światowych zasobów informacji i uczynienie ich powszechnie dostępnymi i użytecznymi”. Najbardziej znaną usługą firmy jest internetowa wyszukiwarka Google oraz serwis reklamowy AdWords, będące głównymi źródłami dochodów spółki. Do sztandarowych produktów firmy zaliczyć można także mobilny system operacyjny Android i przeglądarkę Google Chrome. W roku 2004 spółka weszła na amerykańską giełdę – NASDAQ. Był to moment inicjujący dalszą dynamiczną ekspansję Google’a (zakup serwisu YouTube, DoubleClick, Motoroli i wielu innych przedsiębiorstw). Firma zatrudnia obecnie blisko 54 tys. pracowników w kilkunastu krajach na całym świecie.

Założycielami spółki Google są Larry Page oraz Sergey Brin, którzy poznali się na Uniwersytecie Stanforda w 1995 r. Rok później rozpoczęli wspólne prace nad stworzeniem wyszukiwarki. Stworzyli oni nowatorski algorytm PageRank, który zwracał najbardziej trafne wyniki wyszukiwania na podstawie analizy linków między stronami internetowymi. W 1999 firma postanowiła przenieść swoje biuro, które początkowo znajdowało się w garażu, do nowej siedziby w Palo Alto. W czerwcu 2000 r. spółka nawiązała współpracę z firmą Yahoo. W 2001 roku witryna Google była już dostępna w 26 językach, w 2002 roku uruchomiono serwis Google News, a 18 sierpnia 2004 firma wzięła udział w ofercie publicznej. Cena emisyjna wynosiła 85 USD za 1 akcję. Jednym z największych kroków na drodze rozwoju Google’a było przejęcie YouTube’a. Z upływem czasu firma zaczęła wprowadzać do swojej oferty coraz to nowsze produkty (styczeń 2010 – prezentacja telefonu Nexus One), które z powodzeniem konkurują z najbardziej znanymi markami w branży IT.

Inwestuj w kontrakty na Google. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Inwestycja w Google to Twoim zdaniem dobry pomysł? Spróbuj swoich sił na rynku! Jeszcze dziś zacznij inwestować w aplikacji mobilnej TMS Brokers!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Brakuje Ci wiedzy o inwestycjach w spółki takie jak Google? Przeczytaj nasz darmowy przewodnik dla inwestorów. Pobierz e-booka i dowiedz się więcej!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.