General Motors

GMOTORS
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

General Motors — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.17
 

Czy wiesz, że General Motors w 1955 roku został pierwszą korporacją ze Stanów Zjednoczonych, która ogłosiła zysk roczny przekraczający miliard dolarów? W latach 30. XX w. GM wraz ze spółkami z branży paliwowej i oponiarskiej dokonały wykupu spółek tramwajowych ulokowanych w 45 amerykańskich miastach? Doprowadziło to do likwidacji transportu tramwajowego, a w następstwie do znacznego wzrostu sprzedaży samochodów i paliwa. W roku 1949 udowodniono firmie GM nielegalne działania monopolistyczne oraz ukarano grzywną wynoszącą 5 tys. USD za każde przejęte przedsiębiorstwo, co wywołało ogromne kontrowersje.

General Motors to amerykański koncern przemysłowy z siedzibą w Detroit, będący jednym z największych przedsiębiorstw na świecie, znany przede wszystkim z produkcji samochodów osobowych oraz dostawczych, silników okrętowych, jak również technologii komunikacyjnych i usług finansowych. General Motors zadebiutowało na nowojorskiej giełdzie (Wall Street) 20 grudnia 1916 roku. Obecnie GM produkuje modele samochodów takich marek jak: Buick, Cadillac, Chevrolet, GMC, Holden oraz Opel. GM zatrudnia obecnie ponad 200 tys. ludzi na całym świecie, a swoją działalność prowadzi w ponad 120 państwach. GM i ich partnerzy produkują samochody i ciężarówki w 30 krajach. W 2013 r. przychody spółki osiągnęły 155,4 mld USD.

General Motors zostało założone 16 września 1908 roku jako kompania holdingowa dla Buicka. Ze względu na dynamiczny rozwój, firma bardzo szybko zaczęła nabywać inne przedsiębiorstwa zajmujące się produkcją samochodów. Taka polityka fuzji i przejęć na rynku USA była kontynuowana aż do momentu, w którym przemysł motoryzacyjny w USA skupił się w rękach 3 największych graczy: General Motors, Chryslera i Forda. Pierwsza dekada XXI w. nie była udana dla koncernu, gdyż borykał się on z silnymi problemami finansowymi. 1 czerwca 2009 r. spółka ogłosiła bankructwo oraz została postawiona w stan upadłości. 11 lipca 2009 roku doszło do wykupienia GM przez Departament Skarbu USA i od tej chwili spółka prowadzi działalność jako GM Company. Po ponad 2 latach od bankructwa oraz 1,5 roku od przeprowadzonej restrukturyzacji koncernowi udało się wypracować 9 mld USD zysku w roku 2011 (7mld USD w Ameryce Płn.). Produkcja natomiast sięgnęła 9 mln samochodów, dzięki czemu GM ponownie wróciło na miejsce lidera w branży motoryzacyjnej na świecie, prześcigając Toyotę pod względem wielkości produkcji. W latach 2010 – 2013 GM otrzymał ok. 3,5 mld USD dotacji z programów stanowych i federalnych, co uplasowało go na 4 miejscu na liście najbardziej dotowanych firm w USA.

Inwestuj w kontrakty na General Motors. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Już teraz inwestuj w kontrakty na akcje General Motors! Pobierz aplikację TMS Brokers i sprawdź jak szybko możesz zyskać dostęp do globalnych rynków!Już teraz inwestuj w kontrakty na akcje General Motors!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Sprawdz jak zacząć inwestować w spółki takie jak General Motors w naszej darmowej publikacji. Pobierz e-booka TMS Brokers i zdobądź wiedzę od ekspertów rynkowych!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.