Facebook

FACEBOOK
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Facebook — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.16
 

Czy wiesz, że dane zgromadzone na Facebooku obejmują ponad 980 petabajtów, a średnio co godzinę przybywa ponad 0,5 petabajta? Czy wiesz, że w 2008 roku założyciel Facebooka Mark Zuckerberg został najmłodszym miliarderem świata, plasując się na 735 miejscu w rankingu Forbesa zestawiającego najbogatszych ludzi na świecie?

Facebook, z siedzibą w Menlo Park, jest największym na świecie serwisem społecznościowym, umożliwiającym zarejestrowanym użytkownikom komunikację, tworzenie własnych grup oraz dzielenie się zdjęciami, jak też korzystanie z rosnącej dynamicznie liczby nowych aplikacji i gier. Twórcą serwisu jest Mark Zuckerberg. W styczniu 2014 roku liczba użytkowników serwisu sięgnęła miliarda. Dzięki swobodnemu dostępowi do tworzenia aplikacji oraz integracji z innymi stronami oraz zewnętrznymi bazami danych, portal oferuje szerokie możliwości dla przedsiębiorców i reklamodawców. Facebook umożliwia dotarcie do określonych grup docelowych oraz wykorzystanie zaangażowania klientów do promowania konkretnych produktów i usług. Statystycznie co miesiąc do serwisu wgrywane jest ponad miliard zdjęć i 10 milionów filmów.

Facebook został stworzony w 2004 roku jako społecznościowy serwis międzyuczelniany, jednak dostępny był pod innym niż dzisiaj adresem internetowym – thefacebook.com . Kilka dni po uruchomieniu strony okazało się, że trzech innych studentów Harvardu rości sobie prawa do serwisu. Sprawa zakończyła się w 2008 roku ugodą, na mocy której bracia Winklevoss i Divya Narendra otrzymali 1,2 miliona akcji wartych podczas debiutu spółki 300 milionów USD. W 2005 roku serwis umieszczono na nowej domenie – facebook.com, która kosztowała wtedy 200 000 USD. Ta kwota brzmi jak okazja w porównaniu z ceną jaką przyszło serwisowi zapłacić za domenę fb.com w 2008 roku (8,5 miliona USD). Od września 2006 roku zezwolono na rejestrację w serwisie wszystkich osób powyżej 13 roku życia. Od maja 2008 roku aktywna jest polska wersja językowa serwisu. We wrześniu 2009 roku serwis zaczął na siebie zarabiać. W 2011 roku ogłoszono, że Facebook jest drugą po google.com najczęściej odwiedzaną stroną w USA. Spółka zadebiutowała na giełdzie w lutym 2012 roku, a już trzy miesiące później jej kapitalizacja rynkowa osiągnęła 104 miliardy USD. Niedługo po swoim IPO Facebook kupił serwis Instagram za miliard USD, w 2014 roku Facebook przejął spółkę Oculus VR za 2 miliardy USD oraz aplikację WhatsApp za 19 miliardów USD.

Inwestuj w kontrakty na Facebook. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Chciałbyś zainwestować w kontrakty na akcje spółki Facebook? Nic prostszego! Pobierz aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers, kupuj i sprzedawaj instrumenty z całego świata!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

O tym jak zacząć inwestować w spółki takie jak Facebook przeczytasz jeszcze więcej w naszym przewodniku dla inwestorów. Wystarczy, że pobierzesz darmowego e-booka TMS Brokers i dowiesz się jak rozpocząć skuteczne inwestycje!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.