Exxon Mobil

EXXONM
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Exxon Mobil — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.16
 

Czy wiesz, że 13 lipca 2007 roku Exxon był największym przedsiębiorstwem na świecie pod względem wartości rynkowej (508,85 miliardów USD) oraz największą spółką w publicznym obrocie? Obecnie zajmuje drugą pozycję, a liderem został Walmart.

Exxon Mobil Corporation to spółka paliwowa utworzona z połączenia dwóch firm: Exxon i Mobil. Jej siedziba znajduje się w Irving w Teksasie. Trzonem jej działalności jest produkcja oraz dystrybucja ropy naftowej, gazu ziemnego, a także paliw i smarów. Exxon Mobil należy do grona największych spółek giełdowych znajdujących się w publicznym obrocie zarówno pod względem rynkowej kapitalizacji, jak i wielkości przychodów.  W chwili obecnej spółka jest największym prywatnym producentem ropy naftowej na świecie. Dzienne możliwości produkcyjne Exxon Mobil wynoszą 6,3 mln baryłek czyli milion metrów sześciennych. Spółka posiada 37 rafinerii ulokowanych w 21 krajach oraz zatrudnia 75 000 pracowników. Poza produkcją i dystrybucją paliw, Exxon zajmuje się także poszukiwaniem nowych złóż. Spółka stanowi w przybliżeniu 3,7% wartości indeksu Dow Jones Industrial Average, a jej wycena wynosi ponad 420 mld dolarów.

Historia Exxon Mobil zaczyna się w 1870 roku, kiedy John D. Rockefeller założył przedsiębiorstwo Standard Oil. Reputacja spółki została poważnie nadszarpnięta w 1904 roku przez publikację książki Idy Tarbell -  The History of the Standard Oil Company, w której ujawniła monopolistyczne praktyki firmy. W 1911 roku, decyzją Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych, Standard Oil został podzielony na 34 mniejsze przedsiębiorstwa. Dwa z  wydzielonych podmiotów Standard Oil of New York (później Exxon) oraz Standard Oil New Jersey (Mobil) połączyły się w 1999 roku tworząc największe przedsiębiorstwo na świecie. Była to największa fuzja przedsiębiorstw w historii Stanów Zjednoczonych. W 2005 roku wartość spółki wystrzeliła w górę wraz ze wzrostem cen ropy, a zyski zwiększyły się o 42 procent rok do roku. Rok 2008 przyniósł decyzję Exxon Mobil o rozpoczęciu wieloletniego procesu wycofania się z bezpośredniej dystrybucji paliwa w sieci własnych stacji benzynowych.

Inwestuj w kontrakty na Exxon Mobil. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Możesz już teraz zainwestować w kontrakty na akcje Exxon Mobil! Wystarczy, że pobierzesz mobilną aplikację TMS Brokers. Przetestuj ją już dziś!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeszcze więcej informacji o spółkach takich jak Exxon Mobil znajdziesz w naszym darmowym materiale dla inwestorów. Pobierz e-booka i sprawdź jak rozpocząć swoje inwestycje!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.