Zapisz się za darmo!

Impuls giełdowy 1.12.2021

Co dalej z PLN?
Bartosz Sawicki
Bartosz Sawicki
Kierownik Departamentu Analiz
Konrad Białas
Konrad Białas
Główny Ekonomista
Łukasz Zembik
Łukasz Zembik
Ekspert ds. Rynku OTC
Adam Korecki
Adam Korecki
Makler Papierów Wartościowych
1.12.2021
18:00 - 19:00
Internetowe
Najbliższy webinar poprowadzi:

Maciej Madej, analityk TMS Brokers, absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Pasjonat i analityk rynków finansowych ze szczególną uwagą śledzący rynek walutowy oraz akcji W swojej pracy wykorzystuje zarówno narzędzia analizy fundamentalnej, jak i technicznej, wierząc, że ich odpowiednie połączenie może przynieść najlepsze rezultaty. Prywatnie fan piłki nożnej oraz tenisa ziemnego.

 

Złoty w relacji do euro w pewnym momencie był najsłabszy od 2009 roku. Deprecjacja złotego nastąpiła pomimo wzrostu stóp procentowych, na które zdecydowała się Rada Polityki Pieniężnej. NBP zaskoczył rynek  i zaczął reagować na dynamiczny wzrost inflacji. To prawdopodobnie nie koniec zmian parametrów polityki monetarnej. Kolejne posiedzenie już 8 grudnia. Do komentowania siły PLN włączył się ponownie Premier. Mateusz Morawiecki w swojej wypowiedzi nie krył obaw w związku z ostatnim osłabieniem złotego. Powiedział również, że rząd zrobi wszystko co w jego mocy w polityce komunikacyjnej i w realnych działaniach, aby wzmocnić nieco walutę. Złoty słabnie na skutego czynników globalnych (silny dolar) oraz problemów wewnętrznych (spór na linii  Bruksela -Warszawa).

Zapisz się na webinar i dowiedz się:

  • Czy inflacja da się we znaki przed świętami?
  • Czy RPP podniesie stopy procentowe?
  • Co stoi za dużą zmiennością na rynku złotego?
  • Czy NBP osłabi złotego na koniec roku?
  • Jakie są perspektywy złotego w najbliższym czasie?
  • Czy działania banku centralnego mogą zagrozić wzrostowi gospodarczemu?
  • Czego powinni spodziewać się wszyscy posiadający kredyty złotowe i walutowe?

Wybierz bloki szkoleniowe, na które chcesz się zapisać:

Kto jest administratorem Twoich danych?
Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie, numer KRS 204776. KLIKNIJ i dowiedz się więcej o ochronie Twoich danych.

Zgoda *

Wybierz bloki szkoleniowe, na które chcesz się zapisać:

Niniejszy materiał ma na celu promocję usług świadczonych przez Dom Maklerski TMS Brokers S.A. z siedzibą w Warszawie, Złota 59, 00-120 Warszawa, zarejestrowany przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000204776, NIP 526-27-59-131, kapitał zakładowy: 3,537,560 zł opłacony w całości. Dom Maklerski TMS Brokers posiada zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na prowadzenie działalności maklerskiej. Inwestowanie na rynku instrumentów pochodnych wiąże się z ryzykiem utraty kapitału, a straty mogą przewyższyć wpłacone środki pieniężne. Przed zawarciem transakcji upewnij się, że znasz zasady działania usługi oraz poziom ryzyka inwestycyjnego, jaki wiąże się z daną inwestycją.