Ebay

EBAY
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Ebay — Akcje, Notowania, Aktualności — Dom Maklerski TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.16
 

Czy wiesz, że Ebay sprzedał Skype’a za 2,75 mld dolarów, ale ciągle posiada 30 % udziałów w spółce? Polski rynek jest jednym z nielicznych, na których Ebay nie odniósł spektakularnego sukcesu, lecz jest „zaledwie trzecim” pod względem obrotu portalem aukcyjnym z udziałem w obrocie wynoszącym 1,34%?

Ebay jest światowym liderem wśród internetowych serwisów aukcyjnych. Obecnie działa w 37 krajach. Ebay jest też właścicielem PayPal Inc. oferującego dokonywanie płatności przez Internet. Spółka w swoim portfelu posiadała też komunikator internetowy Skype, jednak w 2011 roku został on wykupiony przez Microsoft. Na samym początku swojej działalności serwis nie pobierał żadnych opłat i prowizji za świadczone usług. Ebay dzięki tej polityce w bardzo krótkim czasie stał się drugim pod względem popularności portalem aukcyjnym w Polsce. Od 1 lutego 2008 r. zaczęły jednak obowiązywać opłaty, przez co popularność serwisu zaczęła gwałtownie spadać (wycofanie 80% aukcji). W Polsce Ebay.pl zajmuje obecnie trzecie miejsce wśród serwisów aukcyjnych z udziałem wynoszącym 1,34%  w ogólnej liczbie wszystkich aukcji. Spółka jest notowana w Stanach Zjednoczonych na NASDAQ.

Ebay został założony przez Pierre’a Omidyara w 1995 roku jako AuctionWeb, a jego siedziba mieści się w San Jose w Kalifornii. Jednym z pierwszym produktów, jakie zostały sprzedane na AuctionWeb była zepsuta drukarka laserowa za cenę 14.83 USD. Na początku 1997 roku na portalu aktywnych było już dwa miliony aukcji. Wtedy też firma oficjalnie zmieniła nazwę serwisu z AuctionWeb na Ebay. Ebay zadebiutował na parkiecie 21 września 1998 roku, a Omidyar i Skoll (pierwszy prezes Ebay) zostali miliarderami. Już pierwszego dnia cena akcji wynosiła aż 53,50 USD. W 2002 roku spółka przejęła iBazar - bardzo podobny europejski portal aukcyjny, a w 2002 roku zakupiła także PayPal. Na początku 2008 roku firma osiągnęła globalny zasięg mierzony setkami milionów zarejestrowanych użytkowników, ponad piętnastoma tysiącami pracowników oraz wypracowanym przychodem wynoszącym blisko 7,7 miliarda dolarów.

Inwestuj w kontrakty na Ebay. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Interesuje Cię Ebay? Zainwestuj w kontrakty na akcje spółki już dziś! Przetestuj aplikację TMS Brokers i handluj mobilnie instrumentami z całego świata!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chcesz inwestować w spółki takie jak Ebay, jeszcze dziś zapoznaj się z naszym przewodnikiem po świecie inwestorów. Pobierz darmowego e-booka TMS Brokers i dowiedz się jak skutecznie ulokować swój kapitał!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.