Citigroup

CITI
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Citigroup — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że Citigroup musi zapłacić USA aż 7 miliardów za działania, które narażały klientów banku oraz inwestorów na straty? Kara została ustalona w wyniku porozumienia. Podobne porozumienie zawarł wcześniej JP Morgan, który musiał zapłacić aż 13 mld USD.

Citigroup jest największym pod względem kapitalizacji rynkowej dostawcą usług finansowych na świecie. Citigroup oferuje depozyty i kredyty głównie za pośrednictwem Citibanku, a także bankowość inwestycyjną, usługi maklerskie i zarządzanie aktywami. Spółka posiada udziały w wielu międzynarodowych bankach regionalnych i wydała więcej niż 100 milionów kart kredytowych z logiem Citi. Grupa posiada blisko 200 milionów klientów i zatrudnia około 300 tys. pracowników.

Historia Citigroup związana jest przede wszystkim z powstaniem w 1812 roku Citi Bank of New York. W 1894 r. Citi Bank of New York został największym bankiem w Stanach Zjednoczonych, a w 1902 roku rozpoczął ekspansję na skalę globalną, by w 1930 roku osiągnąć już status największego banku na świecie. W 1950 r. na rynek wprowadzony został nowy system kart płatniczych Diners. W roku 2000 Citigroup przejęło Bank Handlowy w Warszawie S.A., wiodącą instytucję finansową w Polsce. W 2006 roku Citigroup otworzył blisko 1200 nowych oddziałów na całym świecie, a w samych Stanach Zjednoczonych powstało aż 5500 bankomatów. W listopadzie 2007 roku, na skutek zawirowań na rynku kredytów doszło do spadku wartości akcji spółki o blisko 30%, co zmusiło firmę do sprzedaży części posiadanych walorów. Abu Dhabi Investment Authority ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich nabył 4,9% udziałów w spółce za astronomiczną kwotę 7,5 miliarda dolarów ratując grupę przed znacznymi problemami finansowymi. W lutym 2009 roku zapadła decyzja rządu USA o wsparciu firmy w zamian za jej akcje.

Inwestuj w kontrakty na Citigroup. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Interesujesz się Citigroup? Możesz zainwestować już dzisiaj! Pobierz aplikację TMS Brokers i traduj na swoim telefonie!Interesujesz się Citigroup? Możesz zainwestować już dzisiaj!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

W naszym darmowym e-booku dowiesz się jeszcze więcej o tym jak inwestować w spółki takie jak Citigroup. Pobierz go już teraz i poznaj opinie ekspertów TMS Brokers!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.