Cisco Systems

CISCO
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Cisco Systems — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że logo firmy Cisco symbolizuje słynny most Golden Gate? Sandra i Bosack Lerner, odchodząc w 1990 roku z Cisco otrzymali jako odprawę akcje warte 170 milionów dolarów?

Cisco Systems to jedno z największych amerykańskich przedsiębiorstw informatycznych. Siedziba spółki mieści się w San Jose nieopodal San Francisco. Cisco Systems posiada swoje oddziały w 75 państwach, natomiast ich sieć partnerska rozciąga się na 115 krajów na całym świecie. W ofercie Cisco Systems znaleźć można zapory sieciowe, koncentratory, oprogramowanie, przełączniki, a także usługi wspomagające zarządzanie sieciami komputerowymi i wiele innych produktów blisko związanych z teleinformatyką. Spółka notowana jest na giełdzie NASDAQ.  Od lat jest niekwestionowanym liderem w swojej branży. Cisco zajmuje się także prowadzeniem szkoleń informatycznych w dziedzinie sieci komputerowych. W ofercie dostępne są także kursy dotyczące bezpieczeństwa oraz sieci bezprzewodowych i innych zagadnień z dziedziny teleinformatyki. Innowacje stanowią dla Cisco kluczowy czynnik wzrostu produktywności. Do budowy innowacyjnych rozwiązań firma wykorzystuje zarówno własny potencjał, jak i przejęcia innych firm technologicznych.

Przedsiębiorstwo zostało założone w roku 1984 przez małżeństwo Leonarda Bosacka i Sandrę Lerner, w tamtym czasie pracujących na Uniwersytecie Stanforda. Nazwa spółki wzięła się od końcówki nazwy pobliskiego miasta San Francisco. W 1990 roku Bosack oraz Lerner postanowili odejść z przedsiębiorstwa. W 2003 roku Cisco dokonało przejęcia spółki Linksys (producent urządzeń sieciowych). Transakcja została wyceniona na sumę 500 mln dolarów. W roku 2005 doszło do przejęcia Scientific Atlanta. W chwili obecnej głównym konkurentem firmy Cisco jest znany chiński producent Huawei, który niejednokrotnie został oskarżony o szpiegostwo przemysłowe.

Inwestuj w kontrakty na Cisco Systems. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Już teraz możesz rozpocząć inwestowanie w kontrakty na akcje Cisco Systems. Pobierz aplikację TMS Brokers i handluj na globalnych rynkach w swoim telefonie!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o tym jak lokować kapitał w spółki takie Cisco Systems, zapoznaj się z naszymi materiałami. W darmowym e-booku TMS Brokers znajdziesz wszystkie informacje o tym jak rozpocząć skuteczne inwestycje!

pobierz e-book »Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.