Boeing

BOEING
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Boeing — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS Brokers Platforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.10

Czy wiesz, że około 40% dochodów spółki zapewnia produkcja spersonalizowanych samolotów szerokokadłubowych dla miliarderów? Ceny indywidualnie dostosowywanych modeli m.in. 747 i 777 wahają się od 80 do 300 mln dolarów.

Boeing Company jest amerykańskim koncernem lotniczym, zbrojeniowym oraz kosmicznym z siedzibą w Chicago. Firma posiada dwa najważniejsze działy: Boeing Commercial Airplanes (największy na świecie producent samolotów pasażerskich) i Boeing Defense, Space & Security (odpowiedzialny za produkcję na potrzeby wojskowe i astronomii). Spółka jest producentem szerokiej gamy samolotów oraz śmigłowców o przeznaczeniu zarówno cywilnym, jak i militarnym. Boeing angażuje się w programy badawcze kosmosu poprzez produkcję zespołów i podzespołów do rakiet nośnych, sztucznych satelitów oraz statków kosmicznych.

W dniu 15 lipca 1916 roku William Boeing (amerykański przemysłowiec oraz konstruktor lotniczy) i jeden z pionierów lotnictwa założył w Seatle wraz z Georgem Westerveltem firmę B&W. Spółka konstruowała początkowo samoloty pocztowe, łodzie latające oraz samoloty treningowe.  W roku 1927 Boeing postanowił założyć linie lotnicze, które obsługiwały regularnie połączenie między San Francisco a Chicago. Firma ta jako pierwsza na amerykańskim rynku zastosowała w swoich samolotach konstrukcje ze spawanych stalowych ram, które z czasem zostały zastąpione profilowanymi elementami metalowymi.  Od 5 sierpnia 1934 roku spółka jest notowana na NYSE. Pod koniec II wojny światowej Boeing zatrudniał już blisko 45 tys. pracowników.  Połowa lat 40. oznaczała początek ery samolotów odrzutowych (np. B-52, do dzisiaj używany w lotnictwie USA). Z czasem Boeing zaczął rozwijać napędy rakietowe oraz włączył się w działalność badawczą kosmosu (Lunar Orbiter). W połowie lat 80. samoloty Boeinga stały się podstawowym wyposażeniem wielu linii lotniczy, a ich wersje wojskowe weszły do sił zbrojnych na całym świecie. W roku 1997 spółka dokonała przejęcia McDonnel Douglas – największego producenta samolotów wojskowych, a jednocześnie jedynego konkurenta wśród odrzutowców komercyjnych w USA.

Inwestuj w kontrakty na Boeing. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeśli myślisz o inwestycjach w kontrakty na akcje Boeing, rozpocznij je już dziś. Wystarczy, że pobierzesz aplikację TMS Brokers i zyskasz natychmiastowy dostęp do globalnych rynków!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Więcej informacji o Boeing i podobnych do niego spółkach, znajdziesz w naszej darmowej publikacji. Pobierz e-booka TMS Brokers z rekomendacjami ekspertów i rozpocznij swoje inwestycje!

pobierz e-book »Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.