Nowy cykl edukacyjny TMS! „Wall Street okiem Piotra Kuczyńskiego”

03-03-2021 17:00
Pandemia spowodowała bezprecedensową zmienność na rynkach finansowych, a na giełdach – niewidziane od dawna ożywienie. Ten efekt jest nadal widoczny, szczególnie wyraźnie na amerykańskich giełdach, które co raz biją kolejne rekordy. Dlaczego tak się dzieje? Czego można spodziewać się po giełdach? Wszystkie zawiłości wyjaśni w nowym cyklu TMS Brokers jeden z najsłynniejszych polskich komentatorów rynku amerykańskiego – Piotr Kuczyński.

Nowy cykl webinarów „Wall Street okiem Piotra Kuczyńskiego” to spotkania online, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak ekspert ocenia ostatnie wydarzenia i ich wpływ na notowania konkretnych indeksów i spółek. Podczas cyklu obecni na szkoleniu będą mogli zadawać pytania ekspertowi.

 

Serdecznie zapraszamy na najbliższe szkolenie, które odbędzie się 13 kwietnia o godz. 18:00. 

Ci, którzy zapiszą się na szkolenie, ale nie zdążą na emisję na żywo, mogą obejrzeć nagranie na portalu TMS NonStop lub w aplikacji mobilnej. Z wideo/webinaru dowiedzą się m.in.: czy inwestowanie w spółki technologiczne nadal ma sens? Czy wzrost rentowności amerykańskich obligacji oznacza rychłe spadki akcji na Wall Street? Jak zabezpieczyć się przed kryzysem wykorzystując spółki defensywne?

Uczestnicy cyklu szkoleń będą w praktyce dowiadywać się jak działa amerykański  rynek akcji, a także zrozumieją, dlaczego – mimo kryzysu - na giełdach światowych wzrosły całościowo obroty i liczba aktywnych inwestorów.

Możesz wziąć udział w webinarze także dzięki specjalnie w tym celu zaprojektowanej aplikacji TMS do handlu akcjami, która daje też dostęp do innych szkoleń oraz materiałów tworzonych na bieżąco przez ekspertów TMS.

Wystarczy, że zainstalujesz aplikację i założysz darmowe konto. Włącz powiadomienia i bądź na bieżąco ze wszystkimi ważnymi wydarzeniami - w tym o cyklu "Wall Street okiem Piotra Kuczyńskiego"

To proste! Zapisz się, a na podany adres e-mail otrzymasz link do webinaru ze wszystkimi szczegółami dotyczącymi spotkania.

 

Dlaczego warto uczyć się inwestować w akcje?

Inwestowanie w akcje - w przeciwieństwie do innych form inwestowania - daje poczucie kontroli, ponieważ na giełdzie samodzielnie decydujesz o tym, które instrumenty finansowe kupić lub sprzedać w wybranym przez siebie miejscu i czasie, za pośrednictwem swojego konta maklerskiego, np. z poziomu aplikacji. Jeszcze go nie masz? Załóż bezpłatnie konto maklerskie i handluj akcjami bez prowizji w ramach konta w EUR lub PLN.

Poprzez nabycie akcji wybranej spółki - stajesz się współwłaścicielem przedsiębiorstwa, co daje Ci prawo do dywidendy. Korzystasz więc z sukcesu firmy. Jeśli dostrzeżesz potencjał spółki wcześniej i w nią zainwestujesz - otrzymasz i zysk, i satysfakcję.

Należy jednak pamiętać, że inwestowanie wiąże się z ryzykiem - zwłaszcza, gdy decyzje podejmuje się w sposób nieprzemyślany, pod wpływem emocji. Warto zadbać o edukację i o to, by motywacja zdobycia zysku nie przesłaniała racjonalnych przesłanek inwestycyjnych. Badania pokazują, że inwestowanie to dla 23% ankietowanych jest to ochrona przed inflacją, a dla 19,5 – oszczędzanie na emeryturę. Dla 6,7% badanych głównym powodem jest chęć zarobku, a pozostałe 3,6% respondentów kieruje się innymi powodami, m.in. hobby i zabawą.

Warto swój portfel inwestycyjny budować świadomie i nieustannie czerpać wiedzę od praktyków rynkowych, takich jak np. pan Piotr Kuczyński. Wskazują oni bowiem nie tylko na potencjał danego sektora, czy spółki, ale uczą też zwracać uwagę na momenty, gdy warto się wycofać z inwestycji, a także jak dywersyfikować portfel i ryzyko, zdobywać i analizować informacje.

 

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2023-09-14 14:21
„Pasja do bycia najlepszym” – OANDA ogłasza swojego pierwszego ambasadora marki – Roberta Lewandowskiego
2023-08-31 15:48
Czynniki kształtujące globalne rynki Forex w latach 20-tych XXI wieku
2023-07-13 14:34
Czy nowe półrocze przyniesie więcej optymizmu na rynkach? Poznaj prognozy ekspertów
2023-03-27 15:05
OANDA TMS Brokers ze statuetką Dom Maklerski 2022!
2023-01-20 13:14
Jest zysk i co dalej? Jak uwzględnić trading w podatkach i zadbać o bezpieczeństwo konta maklerskiego
2023-01-11 15:40
Czym w 2023 roku będą żyły światowe giełdy? Eksperci dzielą się swoimi prognozami
2023-01-02 10:41
Weź udział w webinarze „Live Trading. Analiza rynku na żywo”
2022-12-12 15:25
Widmo recesji - webinar o wyzwaniach, przed jakimi stoi rynek
2022-12-06 15:28
Jaki grudzień na rynku? Prognozy na koniec roku
2022-11-21 15:09
Jak zarządzać wysoką zmiennością na EUR/USD? Już w środę kolejny „Impuls giełdowy”