I runda konkursu za nami. Który rynek okazał się najlepszym wyborem?

23-06-2020 12:21
Znamy wyniki I rundy 6. Edycji mobilnego konkursu edukacyjnego TMS Brokers! Rywalizacja jest zacięta, bo do wygrania są atrakcyjne nagrody: spora gotówka oraz świetne bezprzewodowe słuchawki marki Apple. A wszystko to bez najmniejszego ryzyka, ponieważ gra toczy się na kontach maklerskich z wirtualną gotówką.

Zawody inwestycyjne zostały podzielone na 3 rundy. Każda trwa tydzień. Najwyższa stopa zwrotu premiowana jest punktami. Do zdobycia w jednej rundzie jest aż 50 pkt. za najlepszy wynik. Dodatkowo punkty można zdobywać polecając konkurs swoim znajomym - do zgarnięcia jest aż 30 pkt. Premiowana jest regularność i dobry wynik w każdym tygodniu. 

Skuteczne inwestowanie podczas konkursu wiąże się z wyborem odpowiedniego rynku. Najlepiej jeśli znajdziemy instrument finansowy, który będzie podążał w regularnym trendzie. Zaletą jest możliwość otwierania również krótkich pozycji, czyli zarabiania na spadkach notowań pary walutowej, indeksu lub surowca. Ważne również jest to, żeby na rynku panowała odpowiednio duża zmienność, dzięki której uda nam się uzyskać wysoką stopę zwrotu.

Każdy tydzień to nowa szansa na zwycięstwo! Dołącz do zabawy i graj o nagrody!

Rekordzistą w pierwszej rundzie okazał się inwestor Jahonen, z wynikiem ponad 411 proc. Otworzył jedynie 10 transakcji, z czego jedna tylko okazała się stratna. Swoja uwagę zwycięzca pierwszego tygodnia skupił na rynku ropy naftowej. Amerykańska odmiana surowca (WTI) to jeden z dwóch rodzajów „czarnego złota”, w który można inwestować za pomocą aplikacji mobilnej TMS Brokers. Od startu konkursu, ropa WTI silnie zyskiwała na wartości. W poniedziałek (15 czerwca) wyceniana byłą jeszcze na poziomie 34,4 dolarów za baryłkę. Pod koniec tygodnia cena zahaczyła o okrągły pułap 40 USD. Wzrosty surowca to pokłosie dobrych nastrojów na globalnych rynkach. Ograniczenia w wydobyciu krajów OPEC+ oraz podnosząca się globalna gospodarka z lockdown-u to główne czynniki wspierające wycenę ropy. Lider oprócz rynku surowcowego wybrał segment indeksów giełdowych, a uściślając był to niemiecki indeks DAX. Transakcje na DE30 (kontrakt na indeks) dały mu ponad 6 tys. zysku netto.

Krzywa kapitału zwycięzcy pierwszego tygodnia konkursu mobilnego TMS Brokers.

 

II miejsce

Wicelider miał całkowicie inną strategię. Otworzył ponad 320 transakcji na indeksach giełdowych (europejskich oraz amerykańskich). Pojedyncze inwestycje trwały zdecydowanie krócej – średnio kilka lub kilkanaście minut. Do niektórych pozycji stosował zlecenia obronne Stop Loss oraz te realizujące zyski – Take Profit, co w warunkach konkursowych jest rzadkością wśród uczestników. Konkursowicz uzyskał stopę zwrotu w wysokości 291,8 proc.

Krzywa kapitału wicelidera pierwszego tygodnia konkursu mobilnego TMS Brokers.

 

III miejsce

Stawkę pierwszego tygodnia zamknął uczestnik z wynikiem ponad 243 proc. z 11 transakcjami, z czego 10 było również na rynku ropy WTI. W tym wypadku przeważały pozycje „długie” ale zauważyć można, że inwestor próbował również swoich sił w krótkiej sprzedaży. Niestety jedna z nich zakończyła się stratą w wysokości ponad 2 tys. euro, którą uczestnik zdołał odrobić z nawiązką jeszcze tego samego dnia.

Krzywa kapitału uczestnika, który uzyskał wysokie 3 miejsce w pierwszym tygodniu konkursu TMS Brokers.

Pokaż datę publikacji treści: 

Być może zainteresuje Cię również:

2024-05-08 14:57
Co ponowny wybór Trumpa na prezydenta USA może oznaczać dla rynków finansowych
2024-04-18 11:10
Co czeka rynki w drugim kwartale 2024 roku? Poznaj prognozy analityków OANDA TMS Brokers
2024-04-16 16:25
Halving Bitcoina 2024: wszystko, co powinieneś wiedzieć
2024-03-29 13:08
Co II kwartał 2024 roku może przynieść inwestorom? Zapraszamy na webinar
2024-03-28 11:34
Błędy poznawcze i emocjonalne najczęściej popełniane przez traderów
2024-03-20 15:00
Wybory prezydenckie w USA 2024: wskaźniki ekonomiczne, które warto obserwować
2024-03-18 13:03
Nikkei - czy czeka nas hossa jak w USA? Zapraszamy na webinar
2024-03-08 10:43
Kobiety w tradingu - czy inwestują inaczej od mężczyzn?
2024-02-13 14:18
Akcje europejskie już dostępne w ofercie OANDA TMS Brokers!
2024-02-09 15:35
Ruszyło głosowanie w corocznym konkursie branży inwestycyjnej Invest Cuffs

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.