Inwestujesz? Sprawdź jak robić to jeszcze prościej!

05-11-2018 10:59
Jeśli zajmujesz się inwestowaniem wiesz, że wymaga to dużego zaangażowania: zarówno wiedzy, jak i czasu. Niezliczone analizy i spotkania z doradcami to twoja codzienność? Okazuje się, że wraz z rozwojem technologii możesz pozostać aktywnym na rynku finansowym nie odchodząc od swojego komputera, a nawet…telefonu.

Jeśli chcesz skutecznie inwestować i pomnażać swój kapitał, z pewnością nieustannie szukasz sposobów aby robić to w jak najbardziej efektywny sposób, np. przekazując swoje pieniądze w ręce profesjonalistów. Aby to zrobić, wystarczy założyć rachunek w jednym z domów maklerskich, który umożliwia realizację operacji na instrumentach finansowych za pośrednictwem maklerów. To właśnie ci ostatni są odpowiedzialni za zbudowanie odpowiedniego portfolio i dbanie o pomnażanie kapitału swoich klientów. Jaką jednak ścieżkę obrać gdybyś zechciał być bardziej samodzielnym w podejmowaniu decyzji, wykorzystując przy tym nowoczesne rozwiązania?

 

Ekonomia dzielenia się

 

Chętni do zainwestowania swojego kapitału coraz częściej interesują się tradingiem, czyli zawieraniem krótkoterminowych transakcji. Przewagą tradingu jest stosunkowo niska bariera wejścia, co bezpośrednio wiąże się z działaniem dźwigni finansowej. Choć nauka tradowania wymaga czasu i zaangażowania, z pomocą przychodzą nowe technologie.

 

Social trading to jeden z najnowszych trendów w świecie inwestycji. Wiąże się on bezpośrednio z rozwojem tzw. sharing economy, czyli ekonomii opartej o dzielenie się. Jak prognozuje portal eMarketer, obecnie z rozwiązań związanych z ekonomią dzielenia się korzysta już blisko 70 milionów Amerykanów, a ta liczba ma wzrosnąć o kolejne 20 milionów w przeciągu najbliższych trzech lat.

 

Osoby, które chcą inwestować za pośrednictwem social tradingu dołączają do platformy społecznościowej, która umożliwia handel w grupie. Tym samym, mniej doświadczeni traderzy mają szansę przyjrzeć się pracy ekspertów i w ten sposób uczyć. Ci ostatni mogą natomiast skorzystać na swojej wiedzy i doświadczeniu, udostępniając sygnały transakcyjne osobom, które ich obserwują.

 

Zdecydowaną zaletą tego rozwiązania jest możliwość szybkiej nauki od najlepszych za pomocą kopiowania ich sygnałów. Nawet osoby z długim inwestycyjnym stażem mogą nieustannie znajdować kolejnych traderów, którzy np. handlują na nieznanych im rynkach. Przy wyborze platformy warto jednak zwrócić uwagę na koszty transakcyjne. Część użytkowników wymaga bowiem opłat za udostępniane przez siebie sygnały.

 

Czas na mobilność

 

Jak zatem połączyć to, co najlepsze w tradycyjnych metodach inwestowania – pomoc i opiekę profesjonalistów - z tym, co oferuje social trading, czyli możliwością samodzielnego wyboru? Odpowiedzią na takie zapotrzebowanie jest trading mobilny – dostępny w dowolnym czasie i miejscu, w smartfonie inwestora.

 

Mobile trading jest nieodłącznym elementem nowoczesnego inwestowania. W czasach szybkiego dostępu do danych, nie tylko z rynków finansowych, ale również w mediach społecznościowych, błyskawicznie zmieniająca się rzeczywistość może wpłynąć na wyniki inwestycji nawet w ułamkach sekund. Zmiana poziomu stóp procentowych, wypowiedź polityka, kryzys wizerunkowy dużego przedsiębiorstwa – każdy z tych elementów ma szansę spowodować znaczne zmiany na rynku. Korzystając z aplikacji mobilnych do tradingu istnieje możliwość reagowania na nie najszybciej.

 

Co najważniejsze, w części aplikacji mobilnych, np. TMS Brokers, traderzy mogą liczyć na wsparcie doświadczonego maklera, który aktywnie wspiera ich w analizie rynku i doborze instrumentów. Jednocześnie mogą, podobnie jak w social tradingu, obserwować jakie instrumenty najczęściej wybierają inni inwestorzy, otrzymywać sygnały, analizować wzrosty i spadki, a na tej podstawie podejmować decyzje.

 

Trading mobilny to jeszcze jedna zaleta – wygoda. W czasach, w których nie rozstajemy się z telefonem, możliwość zarządzania portfelem inwestycyjnym z jego poziomu nie jest już ekstrawagancją. W 2017 roku na całym świecie pobrano 175 miliardów aplikacji mobilnych, a przeciętny posiadacz smartfona korzysta miesięcznie z blisko 40. Inwestując w aplikacji można wybrać jakie instrumenty chcemy obserwować na swoim ekranie, bezpośrednio projektując swój panel wedle potrzeb. Warto zatem dla swojej własnej wygody i oszczędności czasu, zainteresować się nowoczesnymi rozwiązaniami. Szczególnie, że takie inwestowanie na wielu instrumentach finansowych – walutach, kryptowalutach, indeksach czy surowcach, odbywa się u wybranych brokerów, bez dodatkowych prowizji.

Być może zainteresuje Cię również:

2021-09-15 16:20
Rozszerzenie indeksu DAX
2021-07-16 09:30
Kontrakty CFD oparte o indeksy i surowce TMS Brokers bez kosztów swapowych
2021-06-28 10:56
Nowości w ofercie: kontrakt na Bitcoin Cash i nano-lot na Bitcoin
2021-06-09 16:30
TMS wprowadza do oferty akcje z GPW!
2021-05-18 17:35
„Metody analityczne Wojciecha Białka” – przegląd rynku akcji i surowców w TMS
2021-04-02 13:26
Prognozy walutowe TMS. Co czeka złotego, franka i dolara?
2021-03-30 09:40
TMS wchodzi do grupy OANDA. „Klienci zauważą nowe logo i jeszcze lepszą ofertę”
2021-03-26 12:14
Polacy więcej inwestują za granicą, a to jeszcze nie koniec hossy. Na które spółki warto zwrócić uwagę?
2021-03-15 16:16
Analiza techniczna amerykańskich spółek Dawida Augustyna
2021-03-08 11:56
Prognozy walutowe TMS. Nowy raport o perspektywach