Coca-Cola

[###CHART symbol=COCACOLA period=7days###]

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Coca-Cola — Akcje, Notowania, Aktualności — Dom Maklerski TMS BrokersPlatforma MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.16
 

Czy wiesz, że Coca-Cola pod koniec XIX w. dostępna była jedynie w aptece i funkcjonowała jako lekarstwo na nerwicę, zaburzenia trawienia, wyczerpanie fizyczne i psychiczne? Co dzisiaj Coca-Cola jest najlepiej chronionym sekretem w historii handlu, a firma nigdy nie ujawniła, ile osób oraz kto zna jej skład. Oryginalna receptura Coca-Coli od 1925 r. była przechowywana w Atlancie w USA, w skarbcu banku SunTrust? Obecnie znajduje się w muzeum historii Coca-Coli „The World of Coca-Cola” w Atlancie.

Coca-Cola Company jest największym producentem napojów na świecie. Spółka działa na ponad 200 rynkach na całym świecie, a w jej ofercie znajduje się obecnie ponad 3000 wariantów produktów (napoje gazowane, soki, herbaty, wody butelkowane, kawy mrożone, napoje dla sportowców i energetyzujące). Siedziba firmy mieści się w Atlancie w stanie Georgia w USA. Obecnie Coca-Cola zatrudnia 92 800 pracowników na całym świecie. Coca-Cola prowadzi system filiowy The Coca-Cola Company oraz posiada liczne licencjonowane lokalne rozlewnie. Działania spółki skupiają się przede wszystkim na produkcji napojów, ich butelkowaniu, marketingu oraz sprzedaży.

Sekretna receptura orzeźwiającego napoju o karmelowej barwie została wynaleziona przez aptekarza mieszkającego w Atlancie dr Johna Pembertona. W XIXw. aptekarze farmaceuci posiadali bowiem możliwość sprzedaży w swoich aptekach indywidualnie przygotowywanych mikstur. Pemberton od początku posiadał wizję napoju, który może zapewnić mu sukces na niespotykaną dotąd skalę. Po wielu próbach dopiero w roku 1886 dr John Stith Pemberton stworzył słynny aromatyczny, zabarwiany karmelem syrop. Nazwa Coca-Cola została stworzona przez Franka Robinsona (księgowy doktora Pembertona). On także zaprojektował słynny znak towarowy, którego krój pisma znany jest obecnie niemal każdemu. W 1893 roku inny aptekarz Asa Candler wykupił wszelkie prawa do Coca-Coli, a następnie umiejętnie ją rozreklamował i zarejestrował markę. To właśnie dzięki niemu Coca-Cola stała się hitem, a już w 1912 roku zyski ze sprzedaży napoju osiągnęły 50 mln USD. Po śmierci Candlera w 1919 roku firmę przejął bankier Ernest Woodruff, a potem jego syn Robert. W roku 1985 próbowano zmienić formułę napoju, co wywołało ogromny sprzeciw społeczny. Początkowa porażka spowodowana tą decyzją okazała się później spektakularnym marketingowym sukcesem. Coca-Cola postanowiła wrócić do klasycznej receptury, a w telewizji ABC przerwano popularną operę mydlaną General Hospital, aby ogłosić tę informację.

Inwestuj w kontrakty na Coca-Cola. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Myślisz, że warto zainwestować w spółkę taką jak Coca-Cola? Jeszcze dziś wypróbuj aplikację TMS Brokers i inwestuj mobilnie!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

O inwestowaniu w spółki podobne do Coca-Cola dowiesz się więcej z naszego darmowego e-booka. Przeczytaj go i dowiedz się jak zacząć inwestować z TMS Brokers!

pobierz e-book »

Kontrakty na różnicę są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej.
72% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty w wyniku handlu kontraktami na różnicę u niniejszego dostawcy.
Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty na różnicę, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.