Daimler

DAIMLERC
BID ---
ASK ---

Prezentowane dane mają charakter jedynie poglądowy i mogą nie odzwierciedlać faktycznych cen kwotowanych w systemie transakcyjnym. Zlecenia kupna i sprzedaży instrumentów finansowych są wykonywane w oparciu o ceny kwotowane w systemach transakcyjnych.

 

 

Daimler — Akcje, Notowania, Aktualności — TMS BrokersPlatforma Webowa MT4, Rachunek TMS Connect Premium, Wykres D1, 2018.04.16
 

Czy wiesz, że tuż przed wybuchem II wojny światowej Daimler-Benz skonstruował samochód Mercedes W 125 o pojemności silnika 5577 ccm i mocy 736 KM? To wyjątkowe auto na torze było w stanie pędzić z zawrotną prędkością aż 432,7 km/h! Daimler był inicjatorem skonstruowania pierwszego w historii motocykla w 1885 roku oraz pierwszego samochodu z silnikiem benzynowym w 1887 roku?

Daimler AG jest jednym z największych wytwórców samochodów osobowych oraz samochodów specjalnego użytku.  Działalność Daimlera skupia się na produkcji i sprzedaży samochodów Mercedes-Benz oraz Smart, natomiast Daimler Trucks produkuje silniki i samochody dostawcze, ciężarowe i autobusy.  W 1998 r. Daimler-Benz AG przejął Chrysler Corporation (USA) i zmienił nazwę na Daimler-Chrysler, lecz w 2007 roku spółka ogłosiła zbycie 80% udziałów Chryslera amerykańskiemu inwestorowi za sumę 5,5 miliardów euro, po czym podjęła decyzję o powrocie do nazwy Daimler AG. Spółka jest notowana na giełdach we Frankfurcie, Nowym Jorku oraz w Tokio. Zatrudnia ponad 270 tys. pracowników. Siedziba przedsiębiorstwa mieści się w Sttutgarcie (Badenia – Wirtembergia). Firma posiada także 11% udziałów w McLaren Group, należąca do koncernu Daimlera spółka dostarcza zespołowi McLaren silniki w ramach ich programu Formuły 1.

Gottlieb Daimler oraz Karl Benz, niezależnie od siebie położyli w latach 80 kamień węgielny pod rozwój zmotoryzowanego transportu indywidualnego. W 1883 roku Benz założył w Mannheim firmę Benz & Co., z kolei w listopadzie 1890 roku powstała w Cannstatt firma Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG). Początki spółki Daimler AG datuje się jednak dopiero na rok 1924, kiedy to Karl Benz postanowił połączyć swoją spółkę z Gottliebem Daimlerem i Wilhelmem Maybachem tworząc Daimler-Benz AG. Oficjalny mariaż nastąpił 28 czerwca 1926 roku, a współpraca Daimler-Benz okazała się jedną z najdłuższych w historii motoryzacji. W 1998 roku doszło do połączenia z amerykańskim Chryslerem oraz stworzenia jednej z czołowych grup motoryzacyjnych na świecie - DaimlerChrysler. W 2007 roku Daimler zdecydował się jednak zbyć 80% akcji Chryslera oraz powrócić do swojej dawnej nazwy.  Akcje Chryslera kupiło konsorcjum finansowe Cerberus. W 2010 roku koncern postanowił nawiązać bliższą współpracę z Nissanem oraz Renault przy produkcji małych samochodów osobowych.

Inwestuj w kontrakty na Daimler. Sprawdź rachunki maklerskie w TMS Brokers.


Sprawdź również:


‹ Powrót do listy instrumentów

Przetestuj bezpłatne konto demo w aplikacji mobilnej TMS Brokers.

Jeszcze dzisiaj możesz rozpocząć inwestować w kontrakty na akcje Daimler. Przetestuj aplikację do mobilnego tradingu TMS Brokers. Pobierz ją już teraz!

przetestuj aplikację »

Przeczytaj jak zacząć grać

Poznaj tajniki skutecznego inwestowania w spółki takie jak Daimler. Pobierz i przeczytaj darmowego e-booka TMS Brokers, dzięki któremu poznasz prognozy nagradzanych analityków!

pobierz e-book »


Powiadomienia przeglądarkowe są włączone.

Powiadomienia przeglądarkowe są wyłączone, włącz je ponownie w ustawieniach swojej przeglądarki.