Ważne uaktualnienia na platformie TMS Direct

13-02-2014 16:05
Początek roku na TMS Direct obfituje w większe i mniejsze zmiany. Poza usprawnieniami interfejsu platformy, kalendarza ekonomicznego, okna wykresów i ekranu logowania, ważne informacje dotyczą dostępu z urządzeń mobilnych.
Ważne uaktualnienia na platformie TMS Direct

Zmiany w aplikacji TMS Direct obejmują między innymi okienko otwartych pozycji, gdzie wprowadzony został podgląd wyniku w pipsach dla par walutowych. W przyszłości podobny podgląd w tickach dostępny będzie dla transakcji na kontraktach futures.

Inwestorzy rynku futures mają również ułatwiony dostęp do daty zapadalności kontraktu i liczby otwartych nierozliczonych kontraktów na dany dzień. Ułatwi to znacznie dobór momentu rolowania wygasającego kontraktu i wybór właściwego kontraktu. Dane te znajdują się w kolumnach, które należy dodać samodzielnie klikając prawym przyciskiem myszy w oknie otwartych pozycji futures. 

Poprawiony został także kalendarz ekonomiczny na platformie instalowanej i przeglądarkowej. Będzie on obejmował więcej wydarzeń, które można będzie filtrować według kategorii, a dane ekonomiczne będą widoczne w kalendarzu natychmiast po odczycie. Każde wydarzenie będzie opatrzone stosownym opisem, a także historią poprzednich odczytów. Te zmiany wejdą w życie 4 marca.

Od początku lutego dostępna jest również 64-bitowa wersja platformy dla osób z 64-bitowym systemem operacyjnym, co znacznie poprawi komfort pracy osób korzystających z obszarów roboczych o znacznych rozmiarach.

Pod koniec lutego drobnym zmianom poddane zostanie okno logowania do platformy oraz okienko zmiany hasła. Dodatkowo, w celu zwiększenia bezpieczeństwa, po pięciu nieudanych logowaniach, każda kolejna proba będzie wymagała uzupełnienia kodu captcha.

Wzbogacony został również moduł wykresów. Poza dodaniem wskaźnika EMA (Exponential Moving Average) w analizie kopertowej, wprowadzono kilka udogodnień technicznych. Możliwe jest schowanie paska narzędzi w oknie wykresu (wystarczy wybrać tę opcję w rozwijanym menu po prawej stronie paska narzędzi). By przywrócić pasek, należy kliknąć prawym klawiszem w dowolnym miejscu wykresu i wybrać z "Opcje", a następnie "Pokaż pasek narzędzi". W wersji instalowanej będzie również możliwe niezwykle łatwe wstawienie poziomej linii na wykresie. Wystarczy dwukrotnie kliknąć oś pionową i wpisać poziom, na którym powinna pojawić się linia pomocnicza. Te zmiany wprowadzone zostaną 18 lutego.

Przypominamy również ogłaszane już zmiany w dostępie mobilnym do platformy. Od 1 marca niemożliwy będzie dostęp dla części starszych urządzeń. Poniżej znajdą Państwo listę systemów operacyjnych, które będą miały dostęp do platformy:

  • iOS 6 i nowsze,
  • Android 2.3 i nowsze,
  • BB10 OS i nowsze,
  • wsparcie urządzeń opartych na systemie Windows 8 zostanie wprowadzone w najbliższej przyszłości.