W środę, w południe przedstawienie rozstrzygnięć ws. OFE - premier (aktl.2)

03-09-2013 15:26
# Dochodzi informacja od rzecznika rządu. #

03.09. Krynica (PAP) - W środę, w południe przedstawione zostaną rozstrzygnięcia ws. OFE - powiedział premier Donald Tusk.

"Jutro w południe przedstawię rozstrzygnięcia w sprawie OFE" - powiedział we wtorek Tusk podczas forum ekonomicznego w Krynicy.

"Chcę powiedzieć, że naszym głównym celem jest zdjęcie tego ciężaru, który jest przygniatający z punktu widzenia finansów publicznych, mówię o tej części, która poprzez dług finansuje OFE" - dodał.

Na początku lipca rząd zarekomendował przekazanie do konsultacji społecznych trzech propozycji zmian w systemie emerytalnym: likwidację obligacyjnej części OFE, dobrowolność udziału w OFE i dobrowolność udziału w OFE z dodatkową składką.

Jak poinformował PAP rzecznik rządu, w środę zostanie przedstawiona wybrana propozycja zmian w OFE, ale jeszcze nie projekt ustawy.

"W środę premier przedstawi wybraną propozycję zmian w OFE, a nie projekt ustawy. Projekt zostanie opracowany w oparciu o przedstawione rozwiązanie" - powiedział PAP rzecznik rządu Paweł Gras.(PAP)

bg/ nik/ jtt/