Przychody z prywatyzacji w '14 głównie ze sprzedaży pakietów akcji spółek z GPW (opis)

02-09-2013 19:20
02.09. Tarnów (PAP) - Ministerstwo Skarbu Państwa spodziewa się, że przychody z prywatyzacji w 2014 roku, planowane na 3,7 mld zł, będą pochodzić głównie ze sprzedaży pakietów akcji spółek notowanych na GPW - poinformował wiceminister skarbu Paweł Tamborski.

"Dysponujemy portfelem spółek, notowanych na giełdzie i będziemy się starali, tak jak dotychczas, zaskoczyć rynek. Pewnie będą jakieś bloki, które będzie można sprzedać" - powiedział dziennikarzom Tamborski.

Minister pytany o potencjalne oferty prywatyzacyjne odpowiedział:

"Teraz skupiamy się na Enerdze i PHN. Jest coraz mniej możliwości wprowadzania spółek na GPW. Są spółki +niejednoznaczne+, które mogłyby się cieszyć zainteresowaniem inwestorów, ale wymagałoby to zmiany ustawy" - powiedział Tamborski.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński informował wcześniej, że resort skarbu spodziewa się, że w 2014 roku przychody z prywatyzacji wyniosą 3,7 mld zł, a w kolejnych latach będą się zmniejszać.

Wcześniej przedstawiciele Skarbu Państwa informowali, że przychody z prywatyzacji w 2014 roku wyniosą około 3 mld zł.

Przychody z prywatyzacji w 2013 roku mają natomiast wynieść 5 mld zł. Przychody po lipcu tego roku wyniosły 1.883,9 mln zł. (PAP)

pel/ seb/ kuc/ ana/