Przegląd prasy gospodarczej, wtorek, 14 maja

14-05-2013 07:20
14.05. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej ww wtorek, 14 maja.

GAZETA WYBORCZA

Niespodziewana hossa Fiata. Za sprawą nagłej poprawy koniunktury Fiat Auto Polska zatrudnił część dopiero co zwolnionych pracowników i zaczął produkować również w soboty. (s. 19)

Początek 2013 roku przyniósł niewielki spadek zysków największych banków. Analitycy są zadowoleni, bo przy mniejszych zapotrzebowaniu na kredyty, spadkach stóp procentowych i rosnącym nawisie złych kredytów mogło być gorzej. (s. 21)

RZECZPOSPOLITA

Zwycięzcami przetargów w Polsce w ostatnich latach były tysiące firm w bardzo złej kondycji. Część z nich nie powinna w ogóle wziąć w nich udziału. (s. B1)

W administracji publicznej pracuje o prawie 7 tys. osób więcej niż w 2011 roku. Najwięcej biurokratów przybył w samorządach gminnych. (s. B2)

Obecnie inwestorzy postrzegają nas jako kraj, któremu bliżej do gospodarek rozwiniętych, a nie rozwijających się - mówi członek zarządu NBP, Katarzyna Zajdel-Kurowska. (s. B16)

PARKIET

Przyszłość firmy One-2-One zależy od wierzycieli. Spółka chce zamknąć rozmowy z nimi w ciągu najbliższych tygodni - mówi prezes spółki, Tomasz Długiewicz.

PULS BIZNESU

Polska jest już drugim, po Niemczech, rynkiem kolektorów w Europie. Tylko ceny nie zachwycają producentów. (s. 2)

Infovide-Matrix liczy na kontrakt z Energą za 70-80 mln zł, jednak doświadczenia Enei studzą zapał gdańskiej grupy. (s. 7)

Rynek suplementów diety dla sportowców rośnie rocznie o 20-30 proc. i na koniec 2013 roku osiągnął wartość 1 mld zł. (s. 8)

PHN będzie budował na gdańskim wybrzeżu. Biura, lokale handlowe i mieszkania - tak za kilka lat ma wyglądać Molo Rybackie w Gdyni. (s. 15)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

W projekcie ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez ludzi młodych, który dziś może przyjąć Rada Ministrów, znalazły się punkty zmieniające przepisy o najmie okazjonalnym. Propozycje dotyczą przyznania możliwości wynajmowania mieszkań również podmiotom gospodarczym. Może to doprowadzić do powstania rynku nieruchomości pod wynajem. (s. A1)

Leo Express wjeżdżając do Polski osłabi PKP Intercity. Prywatny czeski przewoźnik chce jeździć na najbardziej rentownych trasach z Warszawy do Gdańska, Katowic i Krakowa, na których miały królować zamówione prze PKP IC włoskie pociągi Pendolino. (s. A8)

KGHM porzuca plany odzysku cennych pierwiastków z odpadów poprodukcyjnych. Badania mające stworzyć technologię ich wykorzystania nie przyniosły efektów. (s. A9)

Choć rynek leków rośnie, dystrybutorzy narzekają. Sektor hurtu farmaceutycznego wzrósł w I kw. o 18 proc. (s. A11)

Mniejsza podaż długów i zainteresowanie rynkiem inwestorów zagranicznych może wpłynąć na utrzymywanie się wysokich cen portfeli wierzytelności. (s. A14)

(PAP)

kuc/

X
Poleć artykuł innej osobie

Uzupełnij poniższy formularz

CAPTCHA
 
Graficzne pułapki CAPTCHA