Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 7 września

07-09-2013 10:49
07.09. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 7 września.

PARKIET

Wyprzedaż obligacji może słono kosztować państwo. W ciągu ostatnich kilku miesięcy rynkowa wartość odsetek od polskiego długu wzrosła o niemal 7 mld zł. (s.06)

Ponad 220 mln zł, jakie producent zabezpieczeń Mercor pozyska ze sprzedaży części biznesu, przeznaczy w głównej mierze na wypłatę dywidendy albo skup akcji. Kurs spółki wystrzelił. (s.03)

Sygnity zaoszczędzi na programie motywacyjnym. Poprawa wyników Sygnity następuje wolniej, niż zakładała rada nadzorcza. Dlatego zarząd firmy nie ma co liczyć na tańsze akcje. (s.04)

Ryszard Krauze pozbył się akcji Petrolinvestu i Biotonu. Aby uregulować zobowiązania, inwestor wyprzedał papiery po niskich cenach. Transakcji dokonał w okresie zamkniętym. Inwestorzy pytają, czy w tym czasie mógł to robić. (s.05)

GAZETA WYBORCZA

47,7 mld zł- taki deficyt w projekcie przyszłorocznego budżetu zapisał rząd. Deficyt będzie niższy, niż planował dzięki zmianom w systemie emerytalnym. Nowość: mocno wzrośnie akcyza na wódkę. (s.6)

Niemal półtora roku temu Bruksela dała polskiej kolei żółtą kartkę, ostrzegając, że może stracić od 400 mln do 1,8 mld euro funduszy unijnych na lata 2007-2013. Kolejarze wzięli się do roboty i jest szansa, że nie stracą nic. (s.9)

jtt/