Przegląd prasy gospodarczej, sobota, 20 lipca

20-07-2013 11:27
20.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w sobotę, 20 lipca.

PARKIET

Od początku roku WIG stracił 3 proc. Inwestorzy zastanawiają się: czy teraz na giełdzie w ogóle da się zarabiać? Tak. Kluczem do zysków jest jednak dobra selekcja spółek. Najmocniej w ostatnich miesiącach zdrożały te średnie i mniejsze. Kapitalizacja niektórych wzrosła aż kilka razy. Z kolei papiery ponad 50 firm zyskały więcej niż połowę. (s.1, 6,7)

Nadzorca wysłał do domów maklerskich pismo, w którym określa, jak informować o rynku foreksowym. (s.5)

Grupa odświeżyła długoterminową strategię - będzie konsekwentnie skupiać się na dystrybucji energii i jej odnawialnych źródłach. Termin prywatyzacji nie ma wpływu na działalność operacyjną. (s.3)

Znane giełdowe porzekadło głosi, że rynek dyskontuje wszystko. Analiza zachowania w przeszłości kursów akcji Polimeksu, PBG czy EMC pokazuje, że jest w tym ziarno prawdy. Jednak nie wszystkie informacje zawarte są w cenach. Rynek spodziewał się problemów finansowych tych dwóch pierwszych, co miało odzwierciedlenie w systematycznie spadających cenach akcji. Natomiast kurs EMC wystrzelił na kilka dni przed tym, jak spółka podała kluczowy komunikat o rozmowach prowadzonych z inwestorem. (s.8,9)

GAZETA WYBORCZA

Ponad połowa Polaków spodziewa się w najbliższym czasie podwyżki pensji. Najbardziej optymistyczne są kobiety i młodzież. Mało kto zamierza jednak w poszukiwaniu wyższej pensji zmieniać pracę. (s.9). (PAP)

pr/