Przegląd prasy gospodarczej, czwartek, 4 lipca

04-07-2013 07:02
04.07. Warszawa (PAP) - Poniżej przegląd tematów w prasie gospodarczej w czwartek, 4 lipca.

RZECZPOSPOLITA

Auta z salonów jadą za granicę. Sprzedaż nowych samochodów wzrosła, ale na wyniki dilerów pracuje przeszło 10-proc. reeksport.(s.B4)

Pierwsza polska elektrownia jądrowa może powstać do 2024 r., o ile jesienią rząd podejmie kluczowe decyzje w tej sprawie. O przyszłości polskiego projektu atomowego rozmawiali wczoraj uczestnicy debaty zorganizowanej przez PAP. (s.B4)

Grupa Azoty idzie w ślad globalnych koncernów i chce przejmować spółki wydobywcze. Spółka na oku ma złoża fosforytów w Afryce i polską kopalnię siarki w Tarnobrzegu. (s.B5)

PARKIET

Gino Rossi sięgnie po kapitał, stawia na wzrost efektywności. Obuwniczo-odzieżowa grupa stawia sobie za cel osiągnięcie poziomów rentowności zbliżonych do światowych standardów w branży. Zarząd liczy na dalszy wzrost sprzedaży. Spółka podtrzymuje tegoroczną prognozę(s.6)

Hawe i Magna zerwały rozmowy, Mediatel w dół. Rozmowy o przejęciu hurtownika spaliły na panewce. Akcje Mediatelu znowu kosztują po około 90 gr. (s.7)

Grupa Nokaut rozmawia z biurami maklerskimi, które wspierały ją będą przy planowanym skupie akcji. Skup akcji ruszy po wakacjach. (s.7)

GAZETA WYBORCZA

Tanie linie lotnicze dystansują LOT. W najbliższych latach tani przewoźnicy będą rozdawać karty w Polsce - podczas gdy LOT tnie połączenia i etaty, węgierski Wizz Air uruchamia loty na kolejnych trasach. (s.16)

Polska przegrała walkę o CO2 w Parlamencie Europejskim. Europosłowie zatwierdzili pomysł unijnej komisarz ds. klimatu Connie Hedegaard, by zmniejszyć na rynku liczbę pozwoleń na emisję dwutlenku węgla. Może ucierpieć na tym polski przemysł i energetyka. (s.16)

SKOK-i wyleczą się same? Bankowy Fundusz Gwarancyjny zapewni bezpieczeństwo oszczędności w SKOK. Ale głównie za pieniądze banków. (s.17)

PULS BIZNESU

Fiskus zapuka do drzwi. Ministerstwo Finansów chce, by kontrolerzy mogli odwiedzać domy podatników. Kto nie wpuści skarbówki, może zapłacić karę.(s.4-5)

Kredyty ratalne skusiły Allegro. Serwis aukcyjny chce na własny rachunek finansować zakupy. Sonduje możliwość wejścia w pożyczki ratalne. (s.5)

Mabion zarobi w Turcji. Spółka biotechnologiczna znalazł nad Bosforem partnera, który zajmie się rejestracją i sprzedażą jej leku przeciwnowotworowego. (s.7)

DZIENNIK GAZETA PRAWNA

Jamał II: wraca polsko-rosyjski spór o definicję. Gazprom nie odstąpi od pomysłu budowy drugiej nitki tego gazociągu. (s.A6)(PAP)

seb/