"Nasi" studenci na Wall street

28-02-2014 15:56
Grupa studentów z Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie – wspierana przez Forex-University i TMS Brokers – ruszyła na podbój USA. Pod koniec lutego zespół WSIiZ, jako jedyny reprezentant z Polski, wziął udział w prestiżowym konkursie inwestycyjnym Rotman International Trading Competition w Toronto.

Obecnie „nasi” wysłannicy są gośćmi nowojorskiej giełdy i Bloomberga. Tak na gorąco relacjonują swój pobyt w Ameryce.

Przed 10:00 rano czasu miejscowego, byliśmy obecni pod siedzibą nowojorskiej giełdy – NYSE Euronext. Budynek zrobił na nas ogromne wrażenie. Od razu widać, że mamy tu do czynienia z jedną z najpotężniejszych światowych instytucji „z tradycjami”.

 

 

Wizyta rozpoczęła się krótką prezentacją historii NYSE, od początków instytucji, aż po czasy współczesne. Następnie zaproszono nas na parkiet, który wygląda dokładnie tak, jak widzimy go w telewizji czy na zdjęciach. Ogromna ilość sprzętu komputerowego, ticker’y przekazujące traderom najbardziej aktualne informacje dotyczące spółek tam notowanych, zagęszczenie instytucji takich jak Barclay’s czy Goldman Sachs sprawia, że wizyta tam urasta do miana jednego z najważniejszych doświadczeń w naszym życiu. Ciężko było uwierzyć w to co widzimy, proszę więc wyobrazić sobie nasz szok kiedy zaprowadzono nas do jednego z oficjeli Goldman Sachs na rozmowę. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni otwartością i serdecznością ludzi tam pracujących. Pomimo życia na wysokich obrotach, w większości zachowali oni zdrowe poczucie humoru nawet pomimo pracy w konkurujących ze sobą firmach. To był niezwykły widok.

 

Wizyta na NYSE była dla nas naprawdę cennym doświadczeniem, które z pewnością przyczyni się do lepszego rozwoju naszej przyszłej kariery.

Dziękujemy firmie TMS Brokers za umożliwienie nam zrealizowania tej inicjatywy.