LOT wysłał do MSP poprawiony plan restrukturyzacji; może poprosić o ok. 400 mln zł

28-05-2013 14:26
28.05. Warszawa (PAP) - LOT wysłał w poniedziałek do resortu skarbu poprawiony plan restrukturyzacji - poinformował dziennikarzy Rafał Baniak, wiceminister skarbu. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że spółka może poprosić o drugą transzę pomocy w wysokości ok. 400 mln zł.

"Wczoraj wpłynął do MSP poprawiony plan restrukturyzacji LOT-u, zakłada on m.in. udzielenie wsparcia finansowego dla spółki. Przekazany zostanie teraz do zaopiniowania innym resortom" - powiedział dziennikarzom Baniak.

We wtorek "Rzeczpospolita" podała, że przewoźnik chce poprosić o drugą transzę pomocy na poziomie 300-350 mln zł. Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że może to być bliżej 400 mln zł.

Polskie Linie Lotnicze LOT znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Dlatego w ubiegłym roku zarząd przewoźnika wystąpił do ministra skarbu o przyznanie pomocy finansowej. W pierwszej transzy poprosił o 400 mln zł, a w sumie ma to być ok. 1 mld zł. Pod koniec grudnia 2012 r. resort skarbu przelał spółce 400 mln zł pożyczki - pieniądze te zostały przeznaczone na spłatę przeterminowanych zobowiązań (318 mln zł) i pokrycie strat operacyjnych. (PAP)

pr/ jow/ asa/